Tonsil wprowadza kolumny Calipso 40

Tonsil nie ukrywa, że Calipso 40 to kolumny głównie dla wymagających słuchaczy. Za jakość dźwięku odpowiadają m.in. nowe konstrukcje głośników niskotonowych, a także głośniki emitujące dźwięki wysokie i średnie. Zestaw został wykonany z dbałością o zastosowane elementy. Membrana jest zrobiona z nowej mieszanki celulozowej w subwooferze, a całość prezentuje się elegancko. Warto wspomnieć, że głośniki Tonsil produkowane są w całości w wielkopolskiej Wrześni.
Tonsil wprowadza kolumny Calipso 40

Aluminiowe kosze głośników wykonano metodą wtrysku odpowiednio dobranego stopu. Nową cechą konstrukcji jest znajdujące się w głośnikach niskotonowych zawieszenie, które wykonane zostało ze specjalnie dobranej gumowej mieszanki. Membrana w tym głośniku powstała z nowej mieszanki celulozowej uszczelnioną dodatkowo specjalną masą, która jednocześnie tłumi. Zastosowano tu również obwód magnetyczny. Zapewnia on linearne wychylenie układu drgającego przy znikomych zniekształceniach drugiej harmonicznej.

Kolumny Tonsil Calipso 40 w wersji czerwono czarnej (fot. Tonsil)

Głośnik wytwarzający tony średnie to od początku do końca polska konstrukcja zaprojektowana przez inżynierów z Tonsil. Membrana ma podobną konstrukcję i te same materiały co w głośniku niskotonowym. Głośniki wysokotonowe są oparte na miękko zawieszonych kopułkach wykonanych z tytanu. Podobnie jak więksi kuzyni, posiada także nowy obwód magnetyczny.

Zdaniem producenta zestaw Calipso 40 zapewnia szybki, naturalny bas, który pozbawiony jest dodatkowego wybrzmienia. To charakterystyczne zniekształcenie dźwięku występujące w wielu zestawach, nawet tych z nieco wyższej półki. Tonsil Calipso 40 pojawią się w trzech wersjach kolorystycznych: jednolicie czarnej i w dwukolorowej, łączącej czerń z czerwnią albo bielą. Docelowo pojawi się także model całkowicie biały. | CHIP

Więcej:dźwięk