Tonsil wprowadza kolumny Calipso 40

To początek serii kolumn wysokiej jakości polskiego producenta.

Tonsil nie ukrywa, że Calipso 40 to kolumny głównie dla wymagających słuchaczy. Za jakość dźwięku odpowiadają m.in. nowe konstrukcje głośników niskotonowych, a także głośniki emitujące dźwięki wysokie i średnie. Zestaw został wykonany z dbałością o zastosowane elementy. Membrana jest zrobiona z nowej mieszanki celulozowej w subwooferze, a całość prezentuje się elegancko. Warto wspomnieć, że głośniki Tonsil produkowane są w całości w wielkopolskiej Wrześni.

Aluminiowe kosze głośników wykonano metodą wtrysku odpowiednio dobranego stopu. Nową cechą konstrukcji jest znajdujące się w głośnikach niskotonowych zawieszenie, które wykonane zostało ze specjalnie dobranej gumowej mieszanki. Membrana w tym głośniku powstała z nowej mieszanki celulozowej uszczelnioną dodatkowo specjalną masą, która jednocześnie tłumi. Zastosowano tu również obwód magnetyczny. Zapewnia on linearne wychylenie układu drgającego przy znikomych zniekształceniach drugiej harmonicznej.

Kolumny Tonsil Calipso 40 w wersji czerwono czarnej (fot. Tonsil)

Głośnik wytwarzający tony średnie to od początku do końca polska konstrukcja zaprojektowana przez inżynierów z Tonsil. Membrana ma podobną konstrukcję i te same materiały co w głośniku niskotonowym. Głośniki wysokotonowe są oparte na miękko zawieszonych kopułkach wykonanych z tytanu. Podobnie jak więksi kuzyni, posiada także nowy obwód magnetyczny.

Zdaniem producenta zestaw Calipso 40 zapewnia szybki, naturalny bas, który pozbawiony jest dodatkowego wybrzmienia. To charakterystyczne zniekształcenie dźwięku występujące w wielu zestawach, nawet tych z nieco wyższej półki. Tonsil Calipso 40 pojawią się w trzech wersjach kolorystycznych: jednolicie czarnej i w dwukolorowej, łączącej czerń z czerwnią albo bielą. Docelowo pojawi się także model całkowicie biały. | CHIP