Xiaomi Mi A2 i Mi A2 Lite z Android One w sierpniu w Polsce

Niestety, w Polsce nie będzie dostępna najmocniejsza wersja Mi A2 z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Hiszpanie zapłacą za nią równowartość 1500 złotych (350 euro). Najwcześniej, bo już 13 sierpnia, do polskich sklepów trafią modele Mi A2 w wersjach 4GB + 32 GB oraz 4GB + 64 GB. W Hiszpanii kosztują one odpowiednio 250 euro (około 1100 złotych) i 280 euro (1200 złotych). Co prawda nie poznaliśmy jeszcze dokładnej polskiej ceny, jednak spodziewałbym się, że nie będzie ona odbiegała znacząco od hiszpańskiej. Klienci dostaną do wyboru trzy wersje kolorystyczne obu telefonów: niebieską, czarną oraz złotą.
Xiaomi Mi A2 i Mi A2 Lite z Android One w sierpniu w Polsce

xiaomi mi a2 premiera
Xiaomi porównuje możliwości fotograficzne Mi A2 do Galaxy A8 (fot. Konstanty Młynarczyk)

Mi A2 ma 6-calowy ekran o proporcjach 18:9 pokryty szkłem Corning Gorilla w wersji 5. Sercem telefonu jest wydajny Snapdragon 660 z modułem sztucznej inteligencji, którzy przyda się na pewno w robieniu zdjęć. Smartfon z tyłu ma zamontowane dwa aparaty fotograficzne – oba o obiektywie z jasnością f/1.75 i rozdzielczościach odpowiednio 20 i 12 megapikseli. Przedni aparat ma również rodzielczość 20 megapikseli i jest przeznaczony do robienia selfie i prowadzenia wideorozmów. Sony IMX376 dzięki technologii Super Pixel pozwala lepiej reagować na zmiany światła, dzięki czemu aparat powinien robić lepsze zdjęcia w ciemniejszych sceneriach.

xiaomi mi a2 premiera
Większy rozmiar pikseli powinien przełożyć się na lepszą jakość (fot. Konstanty Młynarczyk)
xiaomi mi a2 premiera
Dzięki podwójnemu aparatowi możemy liczyć na piękne rozmycie tła (fot. Konstanty Młynarczyk)
xiaomi mi a2 premiera
Miłośnicy selfie także powinni być zadowoleni z przedniego obiektywu (fot. Konstanty Młynarczyk)

Model Mi A2 Lite pojawi się w polskich sklepach w drugiej połowie sierpnia. Różni się od swojego droższego odpowiednika nieco słabszym procesorem (Qualcomm Snapdragon 625). Smartfon zadowoli z kolei użytkowników, którzy cenią sobie długą pracę na baterii. 4000 mAh powinno w zupełności wystarczyć nawet na 34 godziny ciągłego słuchania muzyki, albo 6 godzin grania na telefonie. Mi A2 Lite ma nieco mniejszy 5,8-calowy ekran o proporcjach 19:9, który możemy ustawić w trybie nocnym i przeznaczonym do czytania.

Podczas premiery Xiaomi Mi A2 w Madrycie był obecny także dyrektor Google odpowiedzialny za Androida, Jon Gold (fot. Konstanty Młynarczyk)

Oba telefony działają na Androidzie Oreo pozbawionym nakładek graficznych instalowanych przez producenta. Pozwala to teoretycznie na szybsze aktualizacje systemu do najnowszej wersji, co jest istotne zarówno ze względów bezpieczeństwa jak i nowych funkcji, jakie Google wprowadza do swojego mobilnego systemu operacyjnego. W praktyce jednak opóźnienie i tak występuje, choć czysty Android to większa szansa na to, że smartfon w ogóle otrzyma aktualizację OS-a, co w przypadku większości słuchawek z Androidem jest nieczęste. | CHIP