Xiaomi Mijia Quartz Watch – hybrydowy zegarek

Mijia Quartz Watch to urządzenie wyglądające na pierwszy rzut oka jak zwykły zegarek, którym w pewnym stopniu rzeczywiście jest. W 40-mm kopercie znalazło się jednak znacznie więcej niż tylko kwarcowy mechanizm czasomierza. Xiaomi Mijia Quartz Watch ma możliwość łączenia się ze smartfonem, a za pomocą aplikacji pozwala na wymianę danych między urządzeniami. Jednocześnie, w przeciwieństwie do smartwatchy, nie jest wyposażony w wyświetlacz. Ma za to dwie główne wskazówki i trzecią dodatkową.
Xiaomi Mijia Quartz Watch – hybrydowy zegarek

Mija Quartz Watch komunikuje się ze smartfonem poprzez Bluetooth 4.0. Jest kompatybilny z Androidem 4.4 KitKat (lub nowszym) i iOS 7.0 (lub nowszym). Urządzenie ma również krokomierz, liczy dystans jaki z nim przeszliśmy i spalone przez nas kalorie,  a także wibruje gdy otrzymujemy wiadomość lub ktoś do nas zadzwoni.

Zapowiedź i cena nowego gadżetu (fot. Xiaomi)

Gadżet będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: z czarną tarczą i czarnym paskiem, z białą tarczą i niebieskim paskiem oraz z szarą tarczą i szarym paskiem. Wszystkie paski są skórzane, a jeśli się uszkodzą lub zużyją, to można je łatwo wymienić.

Producent chwali się solidnością urządzenia. Koperta wykonana jest ze stali 316L i pokryta szkłem. Zegarek zasilany jest wymienną baterią CR2430, o pojemności 270 mAh. Mijia Quartz Watch jest wodoszczelny. Według deklaracji producenta ma wytrzymać ciśnienie wody do 3 ATM.

Cena Xiaomi Mija Quartz Watch to 349 juanów (około 190 złotych). Sprzedaż zegarka wystartuje w Chinach 17 lipca. Nie wiemy dokładnie kiedy do dystrybucji oficjalnej w Polsce. | CHIP