Zepsute.pl – polski serwis dla nielubiących wyrzucać

Zepsute.pl to uruchomiony 1 lipca serwis, poświęcony w całości sposobom naprawy zepsutych rzeczy i wyszukiwaniu fachowców. Zepsute.pl ma również ambicje zbudować społeczność ludzi, którzy wolą naprawić, niż wyrzucić i chce dostarczać informacje z pierwszej ręki od osób, które same coś naprawiły lub skorzystały z pomocy specjalisty. Jak mówi twórca serwisu, Sławomir Gugałka, celem Zepsute.pl jest pomoc w odnalezieniu fachowca, który naprawi sprzęt (wyszukiwać można wg rodzaju urządzenia oraz podając lokalizację), a także pomoc w samodzielnej naprawie sprzętu dzięki poradom na forum dyskusyjnym podzielone na odpowiednie działy (AGD, RTV, komputery itd.). Dla osób przymierzających się do zakupu konkretnego produktu, bezcenna może być wiedza zgromadzona w dziale “Strefa zepsutych rzeczy”. To miejsce, gdzie znajdą się informacje o usterkach w różnych modelach urządzeń danego producenta. Pozwoli to uniknąć zakupu takich sprzętów, które wg użytkowników psują się najczęściej (jak wiemy, zawsze w dzień po zakończeniu gwarancji). Poza tym w serwisie znalazły się też m.in. “Strefa reklamacji “(pomoc prawna) oraz “Strefa gwarancji” (możliwość wgrywania dowodów zakupów).
Zepsute.pl – polski serwis dla nielubiących wyrzucać

Podstawowa różnica jest taka, większość serwisów z fachowcami umożliwia dodanie opinii przez osoby, które nigdy nie korzystały z usług danego fachowca. W Zepsute.pl wszystkie dodawane opinie będą musiały posiadać kod podawany przez fachowca podczas naprawy. Wpisanie błędnego kodu trzy razy będzie skutkowało zablokowaniem użytkownika próbującego dodać opinię.

Zepsute.pl wpisuje się w modny ostatnio trend zero waste. Zanim wyrzucicie więc kolejną rzecz, sprawdźcie, czy nie da się naprawić.