Zepsute.pl – polski serwis dla nielubiących wyrzucać

Zepsute.pl to uruchomiony 1 lipca serwis, poświęcony w całości sposobom naprawy zepsutych rzeczy i wyszukiwaniu fachowców. Zepsute.pl ma również ambicje zbudować społeczność ludzi, którzy wolą naprawić, niż wyrzucić i chce dostarczać informacje z pierwszej ręki od osób, które same coś naprawiły lub skorzystały z pomocy specjalisty. Jak mówi twórca serwisu, Sławomir Gugałka, celem Zepsute.pl jest pomoc w odnalezieniu fachowca, który naprawi sprzęt (wyszukiwać można wg rodzaju urządzenia oraz podając lokalizację), a także pomoc w samodzielnej naprawie sprzętu dzięki poradom na forum dyskusyjnym podzielone na odpowiednie działy (AGD, RTV, komputery itd.). Dla osób przymierzających się do zakupu konkretnego produktu, bezcenna może być wiedza zgromadzona w dziale „Strefa zepsutych rzeczy”. To miejsce, gdzie znajdą się informacje o usterkach w różnych modelach urządzeń danego producenta. Pozwoli to uniknąć zakupu takich sprzętów, które wg użytkowników psują się najczęściej (jak wiemy, zawsze w dzień po zakończeniu gwarancji). Poza tym w serwisie znalazły się też m.in. „Strefa reklamacji „(pomoc prawna) oraz „Strefa gwarancji” (możliwość wgrywania dowodów zakupów).

Podstawowa różnica jest taka, większość serwisów z fachowcami umożliwia dodanie opinii przez osoby, które nigdy nie korzystały z usług danego fachowca. W Zepsute.pl wszystkie dodawane opinie będą musiały posiadać kod podawany przez fachowca podczas naprawy. Wpisanie błędnego kodu trzy razy będzie skutkowało zablokowaniem użytkownika próbującego dodać opinię.

Zepsute.pl wpisuje się w modny ostatnio trend zero waste. Zanim wyrzucicie więc kolejną rzecz, sprawdźcie, czy nie da się naprawić.

Reklama

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.