5 stron z darmowymi kursami programowania

Większość narzędzi, o jakich tu piszemy, wymaga znajomości języka angielskiego przynajmniej w stopniu podstawowym. Wyjątkiem jest polski serwis Apki Org, gdzie znajdziemy podstawy takich języków programowania jak Python, JavaScript, C++, C# i Ruby.
5 stron z darmowymi kursami programowania

Apki Org

W serwisie Apki.org znajdziemy podstawy języków programowania po polsku (graf. CHIP)

MIT Open Courseware

Podstrona MIT to kopalnia wiedzy, w dodatku całkowicie za darmo (graf. CHIP)

Aby jednak w pełni zrozumieć dany język programowania, trzeba znać język angielski. Przyda się szczególnie jeśli zechcemy sięgnąć po darmową bibliotekę wideokursów i opracowań opublikowanych na darmowej stronie stworzonej przez MIT. Na portalu sławnej amerykańskiej uczelni znajdziemy darmowe kursy wideo i opracowania poszczególnych zagadnień związanych z danym językiem programowania.

edX

edX to portal z darmowymi kursami wspierany przez najlepsze uczelnie na świecie (graf. CHIP)

MIT we współpracy z Harvardem stworzyło także inny serwis z darmowymi kursami. W edX znajdziemy ponad 100 różnych poradników na temat języków programowania. M.in. na temat Javy, C# i Pythona.

Sololearn

SoloLearn uczy programować w trochę mniej tradycyjny sposób (graf. CHIP)

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest portal Sololearn za sprawą innego podejścia do nauki podstaw programowania. Każde zagadnienie podzielone jest na krótkie rozdziały, które można wyświetlić na ekranie smartfonu. Po zapoznaniu się z danym zagadnieniem musimy wypełnić krótki formularz z pytaniami i odpowiedziami. Często jesteśmy proszeni o uzupełnienie przykładowego kodu źródłowego, natomiast pod koniec każdego segmentu czeka nas Test.

LearnCode.academy

LearnCode.academy to kanał YouTube z wykładami na temat technologii webowych (graf. CHIP)

W serwisie YouTube znajdziemy też wiele wykładów i poradników nagranych w przystępnej formie. Jednym z nich jest kanał LearnCode.academy.  Jego twórcy skupiają się na technologiach webowych. W szczegółach opisują podstawy HTML i CSS, a także zastosowanie zaawansowanych bibliotek JavaScript. Ciekawostką jest kurs stworzonej przez Google biblioteki TensorFlow przeznaczonej do uczenia maszynowego i zadań związanych ze sztuczną inteligencją. | CHIP