Apple zarobiło na iPhone’ach, podnosząc ich cenę

56 proc. dochodu Apple pochodziło ze sprzedaży iPhone’ów. Co prawda samych urządzeń Apple sprzedało się raptem 1 procent więcej, jednak klienci amerykańskiego producenta zapłacili za nie o 20 procent więcej niż w podobnym okresie rok temu (ile kosztują w polskich sklepach, sprawdzicie tutaj). Łącznie, Apple sprzedało w drugim kwartale 41,3 miliona iPhone’ów. Równie dobrze Apple radzi sobie ze sprzedażą oprogramowania. Użytkownicy coraz chętniej wydają pieniądze na usługi takie jak chociażby Apple Music, którego sprzedaż wzrosła o połowę. Także App Store, który obchodził 10 lipca okrągłą, 10 rocznicę powstania, zanotował 20-procentowy wzrost sprzedaży.
Apple zarobiło na iPhone’ach, podnosząc ich cenę

56 dochodów Apple to sprzedaż smartfonów (graf. Apple)

Bardzo popularne okazuje się Apple Pay, służący do płacenia za pomocą telefonu (i z pewnością sprzyjający tzw. kompulsywnym zakupom). Liczba transakcji przy użyciu Apple Pay w drugim kwartale potroiła się, przekraczając tym samym miliard zapytań. To z kolei oznacza, że klienci częściej płacą za pomocą autorskiego systemu Apple niż za pomocą PayPala. Łącznie Apple sprzedało w drugim kwartale oprogramowanie za 9,5 miliarda dolarów, czyli 31 procent więcej niż rok wcześniej.

[banner slot=”text”]

Na trzeci kwartał roku Apple założyło sobie ambitny cel poprawienia i tak już bardzo dobrych wyników finansowych. Według prognoz firmy z Coupertino, jej zysk za okres od lipca do października wyniesie od 60-62 miliardów dolarów. W związku z dobrymi wiadomościami, zarząd Apple postanowił wypłacić dywidendę w wysokości 73 centów za akcję giełdową. | CHIP