IFA

Co ciekawego w piątek na targach IFA?

Fot. krzysztof bogacki

Wydarzenia dotyczące sprzętowych premier rozpoczęły się w Berlinie już w poniedziałek, ale dziś IFA rusza oficjalnie. Wczoraj późnym wieczorem organizatorzy ogłosili start konferencji, które potrwają do 5 września. W inauguracyjnym dniu swoją strefę pokazał Microsoft. Gigant z Redmond przywiózł do Niemiec m.in. Surface’a Go – widzicie go na zdjęciu powyżej. Urządzenie kosztuje 450 euro, czyli 1900 złotych. Klawiatura niewielkiego komputera jest wykonana z takiego samego materiału co droższa wersja Surface’a. Hybrydowy sprzęt ma pracować na baterii 8 godzin. Wysłannik CHIP-a odwiedził też stoisko firmy MyKronoz, producenta, który na IFIE przedstawia zegarki ZeTime2. To smartwatche z ekranami AMOLED. Wyświetlacze są dotykowe, urządzenie odbiera wiadomości, mierzy kroki i kalorie oraz steruje odtwarzaniem muzyki. A do tego ZeTime2 przypomina tradycyjny zegarek. Choć, jak mówi Krzysztof Bogacki, wskazówki po włączeniu menu smartwatcha ustawiają się poziomo w linii, żeby umożliwić korzystanie z wyświetlacza.

Przed nami dziś premiera nowego mobilnego procesora Huawei. Będzie to Kirin 980. W wydarzeniu koncernu z Chin weźmie udział Konstanty Młynarczyk. Wkrótce więcej szczegółów.

Smartwatche MyKronoz (fot. Krzysztof Bogacki)
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.