Facebook Watch w kolejnych krajach

Amerykański portal społecznościowy zamierza stać się globalną platformą z wiadomościami wideo i rozrywką. Facebook może być w przyszłości dla telewizji tym, czym dziś dla prasy jest Google News. Już teraz amerykańscy nadawcy tworzą oryginalne produkcje przeznaczone dla Facebook Watch. Usługa do tej pory była dostępna jedynie w USA, ale serwis zdecydował się rozszerzyć zasięg rozwiązania także o Europę. Docelowo, Facebook Watch będzie globalną i nowoczesną telewizją dostępną na urządzeniach mobilnych.
)

)

https://www.facebook.com/facebook/videos/2212492925662064/

Jednym z programów informacyjnych emitowanych na Facebooku jest “Full Circle” prowadzony przez Andersona Coopera. Audycja powstaje w studiu CNN w formacie wertykalnym przystosowanym do wygodnego oglądania na smartfonach. Inna amerykańska telewizja, Fox News, w Facebook Watch publikuje krótkie, kilkuminutowe podsumowania aktualnych wydarzeń: “Fox News Update”. Poza informacjami, na platformie Facebook Watch znajdziemy też transmisje zawodów koszykówki, baseballa, boksu i golfa.

Anderson Cooper z CNN prowadzi w Facebook Watch swój program (fot. CNN)

Facebook stawia na wysokiej jakości produkcje telewizyjne. Ta współpraca może się opłacić, biorąc pod uwagę popularność i ogólnoświatowy zasięg serwisu społecznościowego. Równocześnie amerykański koncern inwestuje w rozwój gogli do wirtualnej rzeczywistości. Autonomiczny zestaw Oculus Go dostępny jest za około 1000 złotych, a jego zastosowaniem nie będą tylko gry, ale właśnie programy telewizyjne, koncerty i wydarzenia sportowe, które użytkownicy będą mogli obejrzeć na żywo ze znajomymi w 3D. | CHIP

Więcej:vod