Facebook Watch w kolejnych krajach

Fot. Facebook
Portal społecznościowy ma aspiracje, aby zmienić sposób, w jaki oglądamy telewizję. Facebook stawia na współpracę z tradycyjnymi mediami, m.in. z CNN-em, ale buduje własną platformę z wiadomościami i programami. Po udanym starcie w Ameryce, Facebook Watch pojawi się także w innych państwach - prawdopodobnie również w Polsce, choć serwis zaznacza, że niektóre treści będą miały ograniczenia regionalne.

Amerykański portal społecznościowy zamierza stać się globalną platformą z wiadomościami wideo i rozrywką. Facebook może być w przyszłości dla telewizji tym, czym dziś dla prasy jest Google News. Już teraz amerykańscy nadawcy tworzą oryginalne produkcje przeznaczone dla Facebook Watch. Usługa do tej pory była dostępna jedynie w USA, ale serwis zdecydował się rozszerzyć zasięg rozwiązania także o Europę. Docelowo, Facebook Watch będzie globalną i nowoczesną telewizją dostępną na urządzeniach mobilnych.

Facebook Watch Is Going Global

Opublikowany przez Facebook Poniedziałek, 27 sierpnia 2018

Jednym z programów informacyjnych emitowanych na Facebooku jest „Full Circle” prowadzony przez Andersona Coopera. Audycja powstaje w studiu CNN w formacie wertykalnym przystosowanym do wygodnego oglądania na smartfonach. Inna amerykańska telewizja, Fox News, w Facebook Watch publikuje krótkie, kilkuminutowe podsumowania aktualnych wydarzeń: „Fox News Update”. Poza informacjami, na platformie Facebook Watch znajdziemy też transmisje zawodów koszykówki, baseballa, boksu i golfa.

Anderson Cooper z CNN prowadzi w Facebook Watch swój program (fot. CNN)

Facebook stawia na wysokiej jakości produkcje telewizyjne. Ta współpraca może się opłacić, biorąc pod uwagę popularność i ogólnoświatowy zasięg serwisu społecznościowego. Równocześnie amerykański koncern inwestuje w rozwój gogli do wirtualnej rzeczywistości. Autonomiczny zestaw Oculus Go dostępny jest za około 1000 złotych, a jego zastosowaniem nie będą tylko gry, ale właśnie programy telewizyjne, koncerty i wydarzenia sportowe, które użytkownicy będą mogli obejrzeć na żywo ze znajomymi w 3D. | CHIP

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.