Galaxy Watch w Polsce od 7 września

Galaxy Watch będzie dostępny w dwóch rozmiarach. Odpowiednio 46 mm i 42 mm. Większy dostępny jest w kolorze srebrnym i bez paska waży 63g. Ma baterię o pojemności 472 mAh, co spokojnie wystarczy na ponad 3 dni ciągłej pracy bez konieczności ładowania. Z kolei wersję 42 mm kupimy w kolorze czarnym lub różowego złota. Ten model ma z kolei baterię o pojemności 270 mAh i waży 50 gram. Podczas konferencji podkreślono, że Samsung wsłuchuje się w opinie klientów i z tego powodu oba urządzenia mają bardziej tradycyjny wygląd. Do obu zegarków można dobrać też paski w różnych kolorach. Polskie ceny Galaxy Watch nie zostały ujawnione. W USA zaczynają się one od 329 USD (około 1300 zł).
Galaxy Watch
Galaxy Watch

Galaxy Watch
Smartzegarki Samsunga będą dostępne w wielu wariantach kolorystycznych (fot. Samsung)

Oba urządzenia mają zainstalowany autorski system operacyjny Samsunga dla urządzeń ubieralnych Wearable OS 4.0 oparty na systemie Tizen. Co ważne, Galaxy Watch połączy się z telefonem nie tylko przy pomocy Bluetooth, ale również za pośrednictwem sieci LTE i Wi-Fi. Zegarki są dostępne zarówno na urządzenia z Androidem, jak i na iPhone’y z iOS-em w wersji 9 lub wyższej.

Galaxy Watch
Galaxy Watch przypomina klasyczne zegarki (fot. Samsung)

Galaxy Watch potrafi monitorować funkcje życiowe. Nowością jest kontrolowanie oddechu. Zegarek podpowie też jakie ćwiczenia oddechowe powinniśmy zastosować. Z kolei monitorowanie wszystkich faz snu pozwoli wykształcić zdrowe nawyki związane z odpoczynkiem. Smartwatch rozpozna również automatycznie 39 różnych aktywności fizycznych, z czego 21 to nowo wprowadzone ćwiczenia, które można wykonywać na siłowni. | CHIP