Motorola One – budżetowy, ale duży model z czystym Androidem

Po ogłoszeniu Moto P30, który już stał się obiektem żartów w internecie ze względu na uderzające podobieństwo do iPhone’a X, Motorola wkrótce pokaże telefon, któremu raczej nikt podobieństwa do iPhone’a nie zarzuci. Chodzi o budżetowy model Motorola One oraz nieco silniejszą One Power. Łączącą je cechą jest udział w programie Android One. W praktyce oznacza to, że oba smartfony otrzymają czysty system, bez nakładek i zbędnych aplikacji producenta. Powinny także dostać szybkie aktualizacje. Możliwe, że obydwa modele wkrótce po premierze czeka przesiadka na Androida 9.0 Pie. Motorola One pojawiła się już w bazie Geekbench.
Motorola One – budżetowy, ale duży model z czystym Androidem

Motorola One pojawiła się niedawno także w bazie TENAA (fot. gsmarena)

Specyfikacja nowej Motoroli One przypomina model ze średniej półki z 2017 roku. Sercem urządzenia jest Snapdragon 625, procesor wprawdzie już niezbyt nowy, ale od razu zaprojektowany dla urządzeń ze średniej średniej półki cenowej, choć sama Motorola One będzie  zapewne jednym z tańszych urządzeń na rynku. SoC będzie miał do dyspozycji 4 GB pamięci RAM, a na dane przeznaczono 64 GB. Ekran w Motoroli One ma, prawdopodobnie, 6,2″.

Tył białej wersji modelu One (fot. gsmarena)

Wydajność telefonu nie powinna dziwić z racji zastosowania dobrze znanego układu. W teście jednego rdzenia było to 876 punktów w Geekbench, natomiast w teście wielu rdzeni – 4299 punktów. Pod tym względem zaskoczenia nie ma. Póki co nie wiadomo jakimi aparatami będzie dysponował nowy model Motoroli. Zdjęcia potwierdzają, że z tyłu znajduje się podwójny aparat. Jednocześnie wiele wskazuje na to, że tył telefonu będzie szklany. Premiery nowego modelu należy oczekiwać w ciągu najbliższych kilku tygodni | CHIP