Nowatorskie chłodzenie w Galaxy Note 9 niezbyt skuteczne?

System chłodzenia procesora w nowym Samsungu Galaxy Note 9 ma niełatwe zadanie. Telefon napędza bardzo szybki, ale też wydzielający wiele ciepła SoC Samsung Exynos 9810. Południowokoreański producent zmodyfikował chłodzenie względem poprzedniego Note’a. Czy to oznacza, że nowy Galaxy Note 9 będzie chłodniejszy od potrafiące się dość wyraźnie nagrzać pod obciążeniem “ósemki”? Według informacji dostarczonych przez serwis Tom’s Guide tak niestety nie jest.
Galaxy Note 9
Galaxy Note 9

Redakcja serwisu przeprowadziła identyczny test na kilku telefonach, w tym na nowym Galaxy Note 9. Na smartfonach uruchomiono program określony mianem “torture test” (prawdopodobnie obciążający kilka elementòw SoC jednocześnie: CPU, GPU, modem LTE itd.). Test polegał na obciążeniu i jednoczesnym pomiarze temperatury. Oba Note’y osiągnęły 54,4 stopnie Celsjusza. Rezultat osiągnęły w tym samym czasie: 17 min i 30 sekund. Przy osiągnięciu tej temperatury telefony wyłączyły się.

Poddany temu samemu zabiegowi iPhone X wyłączył się przy 51,6 stopni Celsjusza. Osiągnął tę temperaturę po 14 min 30 sekundach.

Otwarty Note 9 ([email protected])

Sam układ chłodzący nowego Note’a jest rzeczywiście większy niż w poprzedniku. Został już rozebrany przez użytkowników. Rosyjski serwis Hi-tech udostępnił zdjęcia rozmontowanego Note’a 9. Widzimy na nim m.in. dość duży radiator. Niestety nie pomogło to w polepszenia chłodzenia względem poprzedniej generacji.  | CHIP