Nowy, pasywnie chłodzony miniPC

Zotac zaprezentował, jak twierdzi “najpotężniejszy, pasywnie chłodzony komputer klasy Mini PC” – ZBOX CI660 nano. Maszyna korzysta z procesora Intel Core i7 ósmej generacji z wbudowanym układem graficznym Intel UHD Graphics 620, co sprawia, że jest to pierwszy komputer Mini PC z serii C, który wyposażony jest w jednostkę centralną z rodziny Intel Core i7. O wydajność nie należy się więc martwić. Model ZBOX CI660 nano charakteryzuje się całkowicie nowym designem. Charakterystyczny wzór struktury plastra miodu, stał się synonimem pasywnie chłodzonej linii komputerów Mini PC z serii C. 90% powierzchni obudowy zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić swobodną wentylację znajdujących się wewnątrz podzespołów. Czarno-biała kolorystyka z matowym wykończeniem powierzchni zazwyczaj kwadratowej obudowy, nadaje komputerowi nowoczesnego, ponadczasowego stylu. Połączenie stylu, wzornictwa i kompaktowych rozmiarów obudowy o pojemności zaledwie 1,76 litra, sprawiło, że maszyna ta została wyróżniona nagrodą “design & innovation award” na targach Computex 2018.
logo Zotac
logo Zotac

Dzięki temu, że nowy komputer wyposażono w czterordzeniowy procesor Intel Core i7-8550U ósmej generacji, jego wydajność jest do 20% większa, w porównaniu z maszynami, które korzystają ze starszych układów z rodziny Intel Core i7 i wiele razy wyższa w stosunku do komputerów Mini PC z serii C poprzedniej generacji. Dzięki dwóm dostępnym gniazdom pamięci SO-DIMM, nowy pecet jest w stanie obsłużyć do 32 GB pamięci DDR4-2400. Maszynę wyposażono w dwa porty USB 3.1 Gen.2 Typu-C i pięć złączy USB 3.0, dzięki czemu możliwość rozbudowy systemu o zewnętrzne urządzenia peryferyjne jest o wiele większa niż w wypadku niektórych większych komputerów. Dodatkowo, w tym miniaturowym pececie znalazły się takie interfejsy, jak: moduł Bluetooth 4.2, karta sieciowa Wi-Fi 802.11ac, dwa gigabitowe porty LAN, złącze DisplayPort 1.2 i wyjście HDMI 2.0 z obsługą rozdzielczości 4K z odświeżaniem 60Hz.

Razem z flagowym dla serii C pojawiły się wyglądające tak samo miniaturowe komputery ZBox CI640 i CI620. Zostały one wyposażone w identyczne obudowy jak model CI660, ale dysponują słabszymi procesorami Core i5-8250U oraz Core i3-8130U. | CHIP

Więcej:minipc