Projekt Hukatomba – nowy dodatek do Hearthstone

Tym razem zadaniem gracza jest sprowadzić główną postać przeciwnika do całkowitej utraty zdrowia (0 punktów). Pomagają w tym karty: zaklęć, broni i stronników, których wystawiamy na planszę. Karty dostępne są w pakietach, które możemy kupić za wirtualne złoto, a te otrzymujemy za wygrywanie meczów i wykonywanie codziennych zadania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić pakiety kart za prawdziwe pieniądze. Za zestaw 50 pakietów zapłacimy 215 złotych (50 euro), natomiast na megazestaw z 80 pakietami, rewersem i skórką czarnoksiężnika trzeba wydać aż 340 złotych (80 euro).
Projekt Hukatomba – nowy dodatek do Hearthstone

Karty-stronnicy mogą należeć do różnych frakcji takich jak smoki, demony i murloki. “Projekt Hukatomba” skupia się tym razem na mechach i ma dla nich przewidzianą nową mechanikę. Jeśli umieścimy stronnika z “magnetyzmem” w opisie po lewej stronie innego mecha, statystyki obu kart się zsumują i powstanie jedna, potężniejsza jednostka. Kładąc stronnika po prawej stronie, efekt nie zadziała i obaj stronnicy zatrzymają swoje podstawowe formy.

Dodatek wprowadza 135 nowych kart z ciekawymi efektami (graf. Blizzard Entertainment)

W “PH” pojawiły się nowe karty Omega, które oferują cierpliwym graczom dodatkowy potężny efekt, o ile dotrwają oni do 10 tury. Karty-stronnicy mogą dostać dodatkowe punkty ataku, rozmnożyć się, albo uleczyć bohatera. Po raz pierwszy w “Hearthstone” pojawią się także legendarne zaklęcia. Legendarne karty są bardzo rzadkie i trudne do zdobycia. W przeciwieństwie do kart zwykłych, rzadkich i epickich, do talii nie można włożyć drugiej takiej samej karty legendarnej.

Na stronie Blizzarda można kupić wirtualne karty za prawdziwe pieniądze (graf. Blizzard Entertainment)

[banner slot=”text”]

Blizzard przygotował też tradycyjnie kampanię dla jednego gracza. Uruchomimy ją jednak dopiero po 21 sierpnia. Tym razem zwiedzimy laboratorium doktora Huka, w którym będą czekać na nas zagadki i tajemnice. To jeden z ciekawszych trybów w “Hearthstone”. Blizzard wkłada dużo pracy w przygotowanie zagadek i wyzwań dla pojedynczego gracza, od których warto zacząć przygodę z tą popularną karcianką. | CHIP