Projekt Hukatomba – nowy dodatek do Hearthstone

Fot. Blizzard Entertainment
Aktualizacja gry pojawi się na serwerach o 19:00. Dodatek wprowadza 135 nowe karty, nowe sposoby użycia kart i legendarne zaklęcia. Przyjrzeliśmy się, czego po tym DLC mogą spodziewać się fani karcianej rozgrywki od Blizzard Entertainment.

Tym razem zadaniem gracza jest sprowadzić główną postać przeciwnika do całkowitej utraty zdrowia (0 punktów). Pomagają w tym karty: zaklęć, broni i stronników, których wystawiamy na planszę. Karty dostępne są w pakietach, które możemy kupić za wirtualne złoto, a te otrzymujemy za wygrywanie meczów i wykonywanie codziennych zadania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić pakiety kart za prawdziwe pieniądze. Za zestaw 50 pakietów zapłacimy 215 złotych (50 euro), natomiast na megazestaw z 80 pakietami, rewersem i skórką czarnoksiężnika trzeba wydać aż 340 złotych (80 euro).

Karty-stronnicy mogą należeć do różnych frakcji takich jak smoki, demony i murloki. „Projekt Hukatomba” skupia się tym razem na mechach i ma dla nich przewidzianą nową mechanikę. Jeśli umieścimy stronnika z „magnetyzmem” w opisie po lewej stronie innego mecha, statystyki obu kart się zsumują i powstanie jedna, potężniejsza jednostka. Kładąc stronnika po prawej stronie, efekt nie zadziała i obaj stronnicy zatrzymają swoje podstawowe formy.

Dodatek wprowadza 135 nowych kart z ciekawymi efektami (graf. Blizzard Entertainment)

W „PH” pojawiły się nowe karty Omega, które oferują cierpliwym graczom dodatkowy potężny efekt, o ile dotrwają oni do 10 tury. Karty-stronnicy mogą dostać dodatkowe punkty ataku, rozmnożyć się, albo uleczyć bohatera. Po raz pierwszy w „Hearthstone” pojawią się także legendarne zaklęcia. Legendarne karty są bardzo rzadkie i trudne do zdobycia. W przeciwieństwie do kart zwykłych, rzadkich i epickich, do talii nie można włożyć drugiej takiej samej karty legendarnej.

Na stronie Blizzarda można kupić wirtualne karty za prawdziwe pieniądze (graf. Blizzard Entertainment)

Reklama

Blizzard przygotował też tradycyjnie kampanię dla jednego gracza. Uruchomimy ją jednak dopiero po 21 sierpnia. Tym razem zwiedzimy laboratorium doktora Huka, w którym będą czekać na nas zagadki i tajemnice. To jeden z ciekawszych trybów w „Hearthstone”. Blizzard wkłada dużo pracy w przygotowanie zagadek i wyzwań dla pojedynczego gracza, od których warto zacząć przygodę z tą popularną karcianką. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.