Oficjalnie: 12 września premiera modeli iPhone XS

Apple rozsyła zaproszenia na wydarzenie, podczas którego zobaczymy między innymi nowe iPhone’y. Poza następcą modelu X wyposażonym w 5,8-calowy ekran OLED producent pokaże też dwa większe smartfony. Będą to 6,5-calowy iPhone XS (również z ekranem OLED i średni, 6,1-calowy model z ekranem LCD. Prawdopodonie ostatni będzie najtańszy z grupy. 6,5-calowy telefon użytkownicy uruchomią w trybie panoramicznym, o czym świadczą funkcje odnalezione w wersji beta systemu operacyjnego iOS 12. iPhone’y XS będą sprzedawane, poza białym i czarnym, również w kolorze złotym.
iphone xs

Pomimo nieobecności na targach w Berlinie, Apple zaznaczyło swoją obecność w mediach (graf. 9to5Mac)

Inteligentny zegarek 4 generacji (fot. 9to5Mac)

Poza smartfonami, 12 września koncern z Cupertino pokaże też 4 serię smartzegarków. Według nieoficjalnych informacji, Apple Watche będą bezramkowe i o 15 procent większe niż urządzenia poprzedniej generacji. To odpowiedź Amerykanów na Galaxy Watche, które Samsung pokazał ostatnio.

Zaproszenie na premierę kolejnych iPhone’ów

To że zdjęcia urządzeń iPhone XS i smartzegarków pojawiły się podczas targów IFA, nie wydaje się przypadkiem. Apple w najnowszych badaniach przegrywa z Huawei pod względem sprzedaży smartfonów. Tymczasem chińska firma w Berlinie pokazuje kolejne nowości – od telefonów submarki Honor po procesor Kirin 980. Także tuż przed IFĄ Huawei rozpoczęło przedsprzedaż smartfonu Mate 20 Lite. Nie można wykluczyć, że Apple postanowiło zaistnieć w tym czasie z zapowiedzią własnych produktów, których premiera już za niespełna 2 tygodnie. | CHIP