Po strzałach w Jacksonsville EA odwołuje kwalifikacje do Madden Classic

Po strzelaninie, do której doszło w niedzielę w Jacksonville podczas kwalifikacji do turniej “Madden 19”, EA odwołała pozostałe kwalifikacje. W tragedii zginęło dwóch graczy: Taylor Robertson i Elijah Clayton oraz napastnik, również gracz – David Kantz.
Po strzałach w Jacksonsville EA odwołuje kwalifikacje do Madden Classic

Na internetowej stronie EA pojawiło się oświadczenie, w którym dyrektor generalny EA Andrew Wilson opisał całe wydarzenie jako niewyobrażalną tragedię i przekazał wyrazy szacunku rodzinom dwóch graczy, którzy stracili życie w strzelaninie.

“Byli to szanowani, wartościowi i wykwalifikowani zawodnicy, uosobienie prawdziwych graczy i osobowości w naszej społeczności”, powiedział Andrew Wilson. Stwierdził też, że EA zdecydowało się odwołać kwalifikacje do “Madden Classic”, ze względu na konieczność przeprowadzenia “kompleksowego przeglądu protokołów bezpieczeństwa”. I dodał: “Po raz pierwszy musieliśmy zmierzyć się z czymś takim i  po raz pierwszy społeczność graczy miała do czynienia z tego rodzaju tragedią. Proszę, byśmy się nawzajem wspierali w tym trudnym czasie”.

Jednocześnie wielu graczy i widzów zwraca uwagę na fakt, że organizator imprezy, firma PAX nie miała dotychczas w zwyczaju stosować np. wykrywaczy metalu i sprawdzania bagaży.