Podkręcane modele AMP z generacji RTX

Zotac Gaming – marka będąca częścią Zotac została wzbogacona właśnie o nowe karty graficzne GeForce RTX z serii 20, będą dostępne w wersjach AMP z dwoma lub trzema wentylatorami. Jak wszystkie GeForce’y RTX, także i nowości produkcji Zotac są zdolne do pracy z technologią śledzenia promieni.
GeForce RTX
GeForce RTX

Wersja AMP została uzbrojona w imponujący układ chłodzenia (fot. Zotac)

„ZOTAC GAMING z przyjemnością przechodzi na nową stronę gamingu. Architektura NVIDIA Turing otwiera wiele możliwości, które nigdy wcześniej nie były tak szeroko dostępne. Nowa architektura zapewnia graczom nie tylko większą wydajność, ale także oddaje do rąk twórców gier znacznie więcej narzędzi i technologii, które pozwolą skrócić cykl produkcyjny przygotowywania gry oraz zwiększą wierność i graficzny realizm” mówi Tony Wong, prezes zarządu ZOTAC Technology Ltd.

Model z dopiskiem “Blower” na końcu nazwy posiada jeden wentylator, a tym samym z pewnością będzie głośniejszy niż AMP (fot. Zotac)

Jakie są nowe karty graficzne Zotaca? Przede wszystkim widać, że producent zaprojektował je od początku, nie przejęły one bowiem układów chłodzenia z poprzedników. Na tę chwilę zaprezentowano cztery modele, po dwa na układ graficzny. Są to: Zotac Gaming GeForce RTX 2080 Blower, Zotac Gaming GeForce RTX 2080 AMP, Zotac Gaming GeForce RTX 2080 Ti Triple Fan, Zotac Gaming GeForce RTX 2080 Ti AMP.