Sennheiser Memory Mic – bezprzewodowy mikrofon do telefonu

Flagowe smartfony mają bardzo dobre mikrofony, ale i one nie radzą sobie dobrze z rejestrowaniem czystych dźwięków w niektórych warunkach. Do profesjonalnych nagrań potrzeba dodatkowych akcesoriów, takich jak np. nowinka Sennheisera. Memory Mic łączy się ze smartfonem przez bluetooth, zatem nie zajmuje gniazda, które może być potrzebne innym urządzeniom. Mikrofon ma wielokierunkową charakterystykę. Aplikacja obsługująca mikroport daje wybór pomiędzy trzema poziomami czułości nagrania. Ma także funkcję miksera audio i pozwala na łatwą synchronizację dźwięku z obrazem. Mikrofon przypina się do ubrania klipsem magnetycznym.
Sennheiser Memory Mic – bezprzewodowy mikrofon do telefonu

Pełne naładowanie baterii litowo-polimerowej w Memory Mic (przez port USB) zajmuje 2 godziny, w ciągu 60 minut akumulator naładuje się do około 70%. Czas pracy naładowanego do 100% urządzenia to 4 godziny. Podczas nagrywania z użyciem sprzętu Sennheisera wbudowany mikrofon smartfonu będzie również aktywny i zarejestruje dźwięk z otoczenia. Potem wystarczy uruchomić mikser audio w aplikacji i ustawić balans pomiędzy ścieżkami z obydwu źródeł.

sennheiser memory mic
Memory Mic (fot. Sennheiser)

Memory Mic będzie sprzedawany w Polsce za około 860 złotych. Sennheiser to jedna z najważniejszych marek produkujących profesjonalny sprzęt audio, m.in. mikrofony bezprzewodowe. Swoje pierwsze modele niemiecka firma wprowadziła na rynek w 1957 roku. | CHIP