Smartfon Hydrogen One z holograficznym wyświetlaczem zadebiutuje jeszcze tego lata

Największą nowością w tym urządzeniu jest wyświetlacz Hydrogen One. W czasie kiedy wielka trójka producentów smartfonów licytuje się kto ma większy ekran, RED idzie własną drogą i inwestuje w funkcjonalność. 5,7-calowy ekran skrywa w sobie technologię znaną z filmów science-fiction. Smartfon potrafi bowiem wyświetlać obraz trójwymiarowy nad ekranem i to bez konieczności zakładania specjalnych okularów. To stwarza nowe możliwości dla twórców aplikacji VR i AR, a także programów użytkowych i gier. Wyświetlacz jest stworzony we współpracy z firmą Leia. Więcej o technologii zastosowanej w Hydrogen One pisaliśmy na początku września ubiegłego roku. Poniżej możecie zobaczyć prototyp ekranu, który pojawi się w smartfonie RED:
Smartfon Hydrogen One z holograficznym wyświetlaczem zadebiutuje jeszcze tego lata

Producent telefonu przewidział, że telefon będzie używany głównie do celów multimedialnych. Zwłaszcza, że aparat i oprogramowanie Hydrogen One pozwoli robić zdjęcia i nagrywać filmy 3D bez dołączania dodatkowych akcesoriów. Z tego powodu telefon ma baterię o pojemności 4500 mAh. Zdjęcia zrobione smartfonem można oczywiście od razu obejrzeć na holograficznym wyświetlaczu 4V. Pod koniec roku RED wprowadzi do sprzedaży również samodzielny aparat fotograficzny, który będzie współpracował z telefonem.

Telefon pracuje na procesorze Snapdragon 835. Ma też wejścia USB-C i minijacka, do którego podepniemy słuchawki. Telefon w przyszłości rozbudujemy też o dodatkowe moduły. Osoby, które zamówiły telefon w przedsprzedaży zapłaciły 4400 złotych (1200 dolarów) za wersję aluminiową i 5900 złotych (1600 dolarów) za smartfon z obudową wykonaną z tytanu. | CHIP