Specyfikacja Honor 8X w przecieku

W bazie chińskiej agencji certyfikacyjnej TENAA pojawił się nowy model marki Honor należącej do Huawei. Telefon oznaczony jako ARE-AL00 to prawdopodobnie Honor 8X, chociaż nie jest to oficjalna informacja. Na niektórych rynkach ten smartfon może nosić także nazwę Honor 8S lub Honor 8X Max. W tym ostatnim przypadku słowo Max nie znalazło się w nazwie bez powodu. Telefon jest naprawdę duży. Mierzy sobie  177,57 x 86,24 x 8,11 mm i waży 210 gramów.
Specyfikacja Honor 8X w przecieku

Na TENAA zawsze można liczyć jeśli chodzi o przecieki. Nowy Honor prezentuje się dość zwyczajnie… póki nie zauważymy jaki jest duży (fot. TENAA)

Przywykliśmy już do ekranów 6-calowych, 5-calowe traktujemy jako niemal miniaturowe, ale ponad 7 cali, dokładnie 7,12″ to naprawdę dużo. Właśnie taką przekątną ma ekran urządzenia, które wydaje się być Honorem 8X. Rozdzielczość tego wielkiego wyświetlacza to 2244 x 1080, co przy tym rozmiarze ekranu jest raczej przeciętnym zagęszczeniem pikseli.

Taki ekran oznacza duże zapotrzebowanie na prąd. Stąd w Honorze 8X znalazła się naprawdę pojemna bateria (4900 mAh). Xiaomi Mi Max 3 o nieznacznie mniejszym ekranie (6,9″) może pochwalić się bardziej pojemną baterią 5500 mAh, ale nie musi to koniecznie oznaczać słabszego czasu pracy w nowym Honor 8X.

Wcześniej, zanim poznaliśmy jego specyfikację, udało się przyłapać telefon na zdjęciu (fot. phone arena)

Wydajność telefonu będzie pasowała do segmentu średniego. W środku telefonu znalazł się Snapdragon 660, wsparty przez 4 GB RAM i 64 GB RAM na dane. Tę ostatnią wartość można rozszerzyć za pomocą karty pamięci o pojemności do 256 GB. Zainstalowany z tyłu zestaw fotograficzny to dwa moduły: 16 MPix + 2 MPix (przy czym mniejszy z sensorów zapewne ma za zadania wywoływania efektu bokeh). Z przodu producent zdecydował się na ledwie pojedynczy moduł 8 MPix. To czy telefon osiągnie sukces jest w dużej mierze uzależnione od jego ceny. Średni segment stał się w ostatnim czasie areną naprawdę interesującej walki między producentami i konkurencja jest bardzo zacięta. | CHIP