Tesla: bezprzewodowa ładowarka do smartfonów

Nim zniknęła ze strony zdążyliśmy zauważyć, że cenę ustalono na 65 dolarów (ok. 240 złotych). Urządzenie jednocześnie może pełnić rolę powerbanku, dzięki wbudowanej baterii o pojemności 6000 mAh. Informacji o powodzie usunięcia ładowarki ze sklepów brak, prawdopodobnie błyskawicznie się wyprzedała.
Tesla: bezprzewodowa ładowarka do smartfonów

Bezprzewodowe ładowarki Tesli przypominają stylistyką powerwalle sprzedawane przez firmę Elona Muska (fot. Tesla). I oczywiście są tylko w dwóch kolorach od wyboru: czarnym lub białym.

Urządzenie ma też port USB-C, który pozwala ładować urządzenia również przewodowo, a także port USB-A wraz z kablem, za pomocą którego uzupełnimy zapasy energii. Bezprzewodowo możemy naładować m.in. takie telefony jak iPhone X, 8, 8 Plus, Galaxy Note 9, S9, S9+, a także wcześniejsze modele Samsunga – S8 i S7. Taką funkcję znajdziemy też między innymi w smartfonach LG G7, V30, V35, Sony Xperia XZ2 i Nokii 8 Sirocco. W przypadku tych urządzeń możecie skorzystać z ładowarek bezprzewodowych innych marek. Może nie tak designerskich, ale za to dużo tańszych. Ich ceny znajdziecie tutaj. 

[banner slot=”text”]

Firma Elona Muska zajmuje się nie tylko produkcją samochodów elektrycznych, ale również produkcją akumulatorów. Zarówno do swoich aut, jak i tzw. powerwalli, czyli dużych baterii litowo-jonowych produkowanych w fabryce w Nevadzie. Czapki, swetry i kubeczki z logo Tesli też można w jej sklepie znaleźć. | CHIP