W USA więcej osób przenosi się z Androida na iOS-a

Przypominam, że mówimy u o rynku amerykańskim, który różni się mocno od polskiego, więc u nas te liczby mogłyby wyglądać odwrotnie. Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez serwis PC Mag, zauważyć można, że użytkownicy Androida i iOS decydują się na zmianę platformy z zupełnie innych względów. Różnica między trendem w migracjach nie jest duża, ale 7% więcej ankietowanych zmieniło system z zielonym robocikiem na sprzęt giganta z Cupertino.
ios android
ios android

android ios
Wyniki ankiety (fot. pcmag.com)

Dlaczego użytkownicy w ogóle migrują z jednego systemu na drugi? Okazuje się, że 47% osób przeniosło się na iOS z uwagi na lepsze wrażenia z użytkowania iPhone’ów. W drugą stronę ten powód podało 30% ankietowanych. Z kolei dla osób, które zrezygnowały z iOS na rzecz Androida istotnym motywatorem była cena (29%). Nie ma w tym akurat nic dziwnego – iPhone’y są po prostu droższe niż przeciętny telefon z Androidem. Natomiast większa liczba aplikacji w Google Play niespecjalnie przyciąga dotychczasowych użytkowników Apple’a – za tym powodem opowiedziało się zaledwie 6% ankietowanych. 4% osób wybierających iOS-a zrobiło to ze względu na szybsze aktualizacje systemu.

Co ciekawe tylko 19% ankietowanych przyznało, że przy zakupie nowego urządzenia zwraca uwagę na jego system. Najważniejszym kryterium jest cena (33%) oraz marka (26%). A kiedy Amerykanie decydują się na zakup nowego urządzenia? 56-procent osób przyznało, że nie przejmują się premierami nowych modeli. 34% ankietowanych kupuje smartfon, gdy skończy im się umowa z operatorem. 17% przyznało, że decyduje się na zakup tylko wtedy, gdy zniszczy ekran swojego urządzenia. | CHIP