Windows 10 korzysta z danych w telefonie, jakby były na dysku

Do tej pory, aby przesłać dane z telefonu, trzeba było instalować zewnętrzne aplikacje, albo szukać odpowiednich folderów z poziomu mojego komputera. Od teraz osoby korzystające z testowej wersji Windowsa 10 mogą pliki wysyłać szybciej i w bardziej intyicyjny sposób. Funkcja obecnie działa jedynie z telefonami z Androidem. Niedługo pojawi się również wersja na iOS-a, jednak w znacznie okrojonej wersji.
Windows 10 korzysta z danych w telefonie, jakby były na dysku

Za pomocą aplikacji Your Phone szybko prześlemy dane z telefonu (graf. Microsoft)

Aplikację Your Phone można znaleźć w sklepie Microsoftu. Pozwala ona bezprzewodowo łączyć się z telefonem i korzystać z danych. Rozwiązanie jest bardzo wygodne biorąc pod uwagę. W przyszłości poza przesyłaniem zdjęć, użytkownicy będą mogli również wysyłać i odbierać SMS-y z poziomu systemu Windows. Dzięki temu nie będziemy musieli ciągle zerkać na ekran telefonu.

[banner slot=”text”]

Microsoft zmienił podejście do konkurencyjnych systemów operacyjnyc. Zamiast walczyć o rynek, postanowił wykorzystac potencjał Androida i iOS-a. W nowej filozofii, aplikacje i usługi Microsoftu mają być obecne wszędzie. Pracę nad ważnym dokumentem możemy rozpocząć na komputerze, a potem ją skończyć na telefonie albo laptopie z zainstalowaną mobilną wersją Office’a bez konieczności ręcznego przenoszenia plików. Aplikacja Your Phone jest kolejnym krokiem do urzeczywistnienia idei jaką od niedawna kieruje się Microsoft. | CHIP