Xbox All Access – konsole Microsoftu w abonamencie z grami i usługą Xbox Live

Fot. Microsoft
Według nieoficjalnych informacji serwisu The Verge, gigant z Redmond rozważa wprowadzenie w USA usługi o nazwie Xbox All Access. Dzięki niej użytkownik otrzyma pakiet gier i subskrypcję Xbox Live, a także samą konsolę. Po dwóch latach konsola przechodziłaby na własność klienta.

Spora część użytkowników kupuje smartfony na raty, w ramach umowy z operatorami telekomunikacyjnymi. Microsoft chce w ten sam sposób sprzedawać konsole Xbox One X oraz Xbox One S. W cenie 35 dolarów miesięcznie (ok. 130 zł) klient mógłby korzystać nie tylko z samej konsoli, ale też usługi Xbox Live Gold (funkcje online) oraz Xbox Game Pass (dostęp do ponad 100 gier). Umowa zawierana byłaby na okres 24 miesięcy, zatem na cały okres użytkownik wydałby 840 dolarów (ok. 3100 zł). Sama konsola kosztuje na ten moment około 2100 zł, do tego abonament Game Pass na 2 lata to dodatkowe 960 zł. Za Xbox Live Gold użytkownik normalnie zapłaciłby 500 zł. Dzięki ratom mógłby zatem zaoszczędzić około 460 zł.

Xbox Game Pass pozwala abonentom na bezpłatne pobranie gier z katalogu (fot. Microsoft)

Microsoft planuje sprzedawać usługę we własnych salonach oraz próbuje też zaprosić do współpracy producentów PC. Na starcie Xbox All Access ma pojawić się tylko w USA, ale jeżeli oferta spotka się z ciepłym przyjęciem, firma rozważy wprowadzenie jej na zagraniczne rynki. Chociaż w sklepach komputerowych i RTV od dawna można kupować konsole na raty, to połączenie dodatkowych usług w korzystniejszy cenowo pakiet mogłoby przekonać do większą liczbę klientów.

Reklama

Informatorzy The Verge wspomnieli także o nowym akcesorium do Xboxa o kodowej nazwie „Washburn”, które będzie kosztowało 149 dolarów (ok. 550 zł) i zadebiutuje tuż po październikowej premierze „Forzy Horizon 4”. Być może będzie to gadżet związany właśnie z grami wyścigowymi. Na stoisku Microsoftu na Gamescomie poza wspomnianą już „Forzą” gracze mogli przetestować najbardziej wyczekiwane tytuły tego i następnego roku. W Kolonii zobaczyliśmy m.in. postapokaliptyczne „Metro Exodus”, kolejne przygody Lary Croft w „Shadow of the Tomb Raider”i przepiękny sequel platformowej gry „Ori and the Will of Wisps”. Zaprezentowano także nowe zwiastuny „Battlefielda V” i „Fallouta 76” oraz obszerny gameplay z „Life is Strange 2”.| CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.