15 podręczników do programowania SI w ofercie Humble Bundle

Za pełen pakiet e-booków zapłacimy 15 dolarów (około 55 złotych). Z kolei wydając dolara (niecałe 4 złote) otrzymamy 5 książek dotyczących podstaw uczenia maszynowego. W tym “Uczenie maszynowe dla hakerów”. W tej książce autorzy w przystępny sposób pokazują, w jaki sposób korzystać z graficznego narzędzia języka R. Dowiemy się między innymi jak stworzyć własny filtr antyspamowy, a także jak analizować dane pozyskiwane z sieci społecznościowych. Tę ostatnią technikę wykorzystywała firma Cambridge Analytica do profilowania użytkowników Facebooka pod kątem ich preferencji wyborczych. Z książek za dolara poznamy także podstawy programowania w R pod kątem uczenia maszynowego i otwartoźródłową bibliotekę H2O, z którego korzysta m.in. firma badawcza Gartner.
15 podręczników do programowania SI w ofercie Humble Bundle

W Humble Bundle do niedzieli można kupić zestaw podręczników do uczenia maszynowego (graf. CHIP)

Uczenie maszynowe nie jest łatwym zagadnieniem i wymaga znajomości dość złożonych pojęć z zakresu matematyki. Na szczęście osoby znające język angielski znajdą w udostępnionych książkach podstawy matematyczne, które pozwalają rozwijać sztuczną inteligencję opartą na uczeniu maszynowym. Autorzy podręczników pokazują praktyczne zastosowanie takich działów matematyki jak teoria grafów, algebra i statystyka. Korzystają przy tym z różnych narzędzi programistycznych. Wśród nich warto wymienić języki R, Python, Java i C++. Nie zabrakło także biblioteki programistycznej TensorFlow stworzonej przez Google. W pakiecie Humble Bundle znajdziemy również opis biblioteki OpenCV, która pozwala przetwarzać obraz (na przykład z monitoringu) w czasie rzeczywistym.

[banner slot=”text”]

Serwis Humble Bundle znany jest przede wszystkim z atrakcyjnych ofert dla graczy. Jednak od czasu do czasu pojawiają się bardzo ciekawe pakiety książek. W kwietniu w Humble Bundle można było kupić zestaw 18 książek przeznaczonych dla projektantów gier i przygotowanych przez wykładowców prestiżowej amerykańskiej uczelni technicznej MIT. Trzeba przyznać, że twórcy serwisu wiedzą jak sprzedawać wiedzę. Podręczniki pobierzemy w wielu formatach, dzięki czemu otworzymy je zarówno na komputerze, jak i w czytnikach e-booków. Dodatkowo kupując książki wspieramy nie tylko autorów i Humble Bundle, ale także fundacje charytatywne. | CHIP