Asus DSL-AC88U-B

Asus DSL-AC88U-B

Najwyższa wydajność

Ruter WiFi Asus DSL-AC88U-B pod względem wydajności prezentuje poziom z najwyższej półki. Znajduje to odzwierciedlenie w teoretycznych maksymalnych prędkościach transferu wynoszących 2167 Mb/s (WLAN-ac) i 1000 Mb/s (WLAN-n). Przepustowość danych wynosi 905 Mb/s. W tych kategoriach, Asus DSL-AC88U-B jest liderem wśród 5 najlepszych routerów naszego rankingu.

Średnia prędkość pobierania danych podczas testu z kartą sieciową wyposażoną w chipset Intela wyniosła 399 Mb/s (Broadcom: 398 Mb/s) – w optymalnych warunkach, tj. bez przeszkód pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem. Jak widać pod tym względem urządzenie Asusa również okazuje się liderem. Tylko D-Link DIR-882 zapewnia w tym samy teście jeszcze większą wydajność. Jednak w warunkach praktycznych router Asusa ze średnią przepustowością na poziomie 226 Mb/s chipsetem Broadcom i 317 Mb/s z chipsetem Intela okazuje się zaledwie dobry.

Dobre wyposażenie z ograniczeniami

Instalacja i prosta obsługa urządzenia Asus DSL-AC88U-B nie pozostawiają nic do życzenia. Dzięki aplikacji AiCloud, sieci mogą być konfigurowane i zarządzane online lub przez smartfon.

Z czterema portami Gigabit LAN, testowany ruter nie odbiera w żaden sposób gorszy od innych urządzeń przetestowanych i umieszczonych w naszym rankingu. Ruter posiada również modem DSL oraz porty USB 2.0 i USB 3.0, które mogą służyć do podłączenia modemu LTE, drukarki lub dysku twardego.

Dzięki czterem zewnętrznym antenom a właściwie masztom prezentowane urządzenie zapewni dobry zasięg sieci WLAN nawet w sporym mieszkaniu czy domu. Aby zapewnić domownikom bezpieczne korzystanie z sieci ruter wyposażono w zaawansowaną kontrolę rodzicielską. Dzięki niej można ograniczyć np. dzieciom dostęp do nieodpowiednich dla nich stron i treści jak również monitorować i limitować poziom codziennego korzystania z Internetu.

Wysokie wyniki w testach wydajności są również zauważalne w zużyciu energii. Z poborem mocy 13 W w trybie czuwania i 18 W podczas przesyłania danych, ruter Asusa nie stanie się bohaterem poradników o oszczędzaniu energii w domu. Wśród pięciu najlepszych urządzeń, to właśnie DSL-AC88U-B okazał się najbardziej prądożerny.