Atak na Facebooka – 50 milionów kont zhakowanych

Facebook padł ofiarą ataku, który mógł dotknąć konta osobiste 50 milionów osób, przyznała firma w oświadczeniu. Luka w zabezpieczeniach sieci społecznościowej oznacza, że hakerzy mogą przejąć loginy użytkowników i zobaczyć ich najbardziej prywatne informacje – poinformowała firma. Firma przeprosiała też, że doszło do potencjalnego naruszenia bezpieczeństwa. Jak podaje brytyjski serwis “Independent” problem związany jest z narzędziem “zobacz jako”, która pozwala ludziom widzieć własne profile, tak jak wyglądałyby one dla innych osób. Wykorzystując to, hakerzy mogą ukraść tzw. token dostępu, który chroni konta, a następnie przy jego użyciu włamują się do nich.
Atak na Facebooka – 50 milionów kont zhakowanych

Firma znalazła błąd we wtorek i dopiero co rozpoczęła dochodzenie, co oznacza, że ​​nie może powiedzieć, w jaki sposób błąd został użyty i kto dokładnie padł ofiarą hakerów. Docelowo jednak każdy, kogo konto padło ofiarą przestępców prawdopodobnie zostanie poinformowany. Niewiele jest do zrobienia, oprócz sprawdzenia, czy konto nie jest używane przez kogoś innego. Dobrze jest też zmienić hasło dostępu do serwisu społecznościowego. Prawdę mówiąc w ogóle warto regularnie zmieniać hasła. Jak podaje Facebook, organy ścigania zostały poinformowane, a błąd załatano. Na razie całkowicie wyłączono też funkcję “zobacz jako”.

Guy Rosen, wiceprezes Facebooka ds. zarządzania produktami

“Ponieważ dopiero rozpoczęliśmy nasze dochodzenie, musimy jeszcze ustalić, czy konta te zostały wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem” – napisał w poście na blogu firmy Guy Rosen, wiceprezes ds. zarządzania produktami. “Nie wiemy też, kto kryje się za tymi atakami. Dokładamy wszelkich starań, aby lepiej zrozumieć te szczegóły – i zaktualizujemy ten post, gdy będziemy mieli więcej informacji lub jeśli fakty się zmienią.”

Więcej:bezcatnews