Bardzo giętki smartfon Lenovo

Nad składanymi telefonami pracuje z pewnością kilku spośród największych producentów. Tak przynajmniej można sądzić po wnioskach patentowych, składanych przez takich gigantów jak np. Samsung. Wygląda jednak na to, że chińskie Lenovo ma już działające urządzenie tego typu.
Bardzo giętki smartfon Lenovo

[banner slot=”text”]

Do sieci wyciekł film przedstawiający smartfon, który można złożyć, przynajmniej częściowo. Urządzenie przypomina pokazany w ubiegłym roku koncepcyjny telefon Lenovo Cplus, wyraźnie jest to jednak sprzęt (mniejsze ramki górna i dolna; całość jest trochę cieńsza). Telefon jest dość wysoki, co jest oczywiście zrozumiałe, zważywszy na składaną konstrukcję. Zwróćcie uwagę na czarny punkt na krawędzi ekranu. To tam prawdopodobnie znajduje się zawias. Widać go tylko po prawej stronie, co sugeruje, że urządzenie jest jeszcze prototypem (prawdopodobnie zawias umieszczony wyłącznie z jednej strony źle wpłynąłby na żywotność całej konstrukcji). Poza tym dolna krawędź telefonu jest całkiem spora, szczególnie względem telefonów, do których przywykliśmy ostatnio.

https://twitter.com/bang_gogo_/status/1044934487404994561

Nieznana pozostaje specyfikajca tego telefonu. Można się jedynie domyślać, że Lenovo skieruje podobne konstrukcje raczej na segment średni i wysoki. Na działającym telefonie widać system Android (trudno stwierdzić w jakiej wersji). Wyświetlacz, jak na dzisiejsze standardy jest mały, ma około 4,5″. Czy podobne urządzenia pojawią się w sprzedaży już niedługo, czy raczej czeka nas długie oczekiwanie na moment, w którym składane smartfony będą dostatecznie sprawne, by rywalizować z bardziej tradycyjnymi konstrukcjami? | CHIP