Cała partia Subaru Ascent zostanie zniszczona z powodu błędu robotów

Wadliwe pojazdy zostały wyprodukowana pomiędzy 16 a 25 lipca. Jednak problem dotyczy tylko jednej, konkretnej partii 293 Subaru Ascent przeznaczonej na rynek amerykański z rocznika 2019, a nie wszystkich powstałych w tym czasie aut. Subaru zgłosiło sprawę Amerykańskiej Inspekcji Ruchu Drogowego (NHTSA). Na szczęście, tylko 9 samochodów trafiło w ręce klientów, z którymi skontaktowali się już przedstawiciele producenta. Otrzymają oni nowe samochody, pozbawione wady.
Subaru rozbierze auta o łącznej wartości 40 milionów złotych (fot. Subaru)

Subaru rozbierze auta o łącznej wartości 40 milionów złotych (fot. Subaru)

Subaru zdemontuje auta o łącznej wartości 40 milionów złotych (fot. Subaru)

Auta zostaną zniszczone, ponieważ błąd jest na tyle poważny, że nie da się go naprawić. Zbyt mała liczba spawów na słupku B samochodu, pomiędzy drzwiami, poważnie osłabia konstrukcję auta. W przypadku ewentualnego wypadku, pasażerowie wadliwego SUV-a mogliby odnieść dodatkowe obrażenia.

[banner slot=”text”]

To nie pierwszy przypadek, kiedy błąd programisty naraża producenta na koszty. W 2017 roku w samych Stanach Zjednoczonych w 8 milionach aut trzeba było naprawić usterki spowodowane błędem oprogramowania i układów scalonych montowanych w komputerach pokładowych. Z kolei na początku września, General Motors musiało dokonać przeglądu ponad miliona samochodów z powodu błędu w układzie wspomagania kierownicy EPS. Na szczęście w tamtym przypadku problem udało się rozwiązać po prostu aktualizując oprogramowanie. | CHIP

Więcej:motoryzacja