Firefox zaproponuje instalację rozszerzeń w oparciu o odwiedzane strony

Fot. Mozilla
W wersji 63 przeglądarki Mozilli pojawią się rekomendacje wtyczek dotyczących konkretnych stron takich jak Facebook, YouTube czy Amazon. Programiści testują też inne ułatwienia i funkcje zwiększające bezpieczeństwo w sieci.

Obecnie, w wersji testowej przeglądarki, funkcja działa w ten sposób, że po załadowaniu strony, po kolejnej sekundzie na pasku adresu pojawia się niebieskie powiadomienie o proponowanych wtyczkach. Kiedy ją klikniemy, pojawi się opis i możliwość instalacji dodatku. Natomiast po 5 sekundach nieaktywności, przycisk rekomendacji zmniejsza się tak, aby nie przeszkadzał w dalszej pracy. Funkcję można przetestować w wersji Nightly Firefoxa. Po pobraniu trzeba ją włączyć w ustawieniach. Po wpisaniu w pasku adresu about:config należy wyszukać poniższą zmienną i ustawić jej wartość na True.

browser.newtabpage.activity-stream.asrouterExperimentEnabled

Firefox w nowej wersji zaproponuje wtyczki dotyczące konkretnych stron – w tym wypadku Amazonu (graf. Mozilla)

Z nowości testowanych w nowym Firefoxie warto wymienić możliwość zaznaczania wielu kart jednocześnie. Dzięki temu w łatwiejszy sposób zamkniemy lub przeniesiemy konkretne strony, a także dodamy je do zakładek. W wersji 63 Firefoxa, która pojawi się w połowie października, programiści Mozilli domyślnie włączą też mechanizm utrudniający śledzenie użytkowników przez strony internetowe. Do tej pory trzeba było to robić ręcznie w menu opcji. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.