Jest Android Studio w wersji 3.2

Android Studio w wersji 3.2 pomoże zmniejszyć rozmiar kodu dzięki nowemu modularnemu formatowi, jakim jest Android App Bundle. Programiści nie będą już musieli przygotowywać kilku wersji plików APK. Mechanizm Dynamic Delivery wykorzysta przygotowany pakiet skompilowanych plików do stworzenia wersji APK dla konkretnej wersji Androida. Co więcej, tak przygotowane pliki będą zajmowały mniej miejsca w smartfonie. Android App Bundle pozwoli ściągnąć tylko to, co jest konieczne do działania, na przykład tylko polską lokalizację i ilustracje przygotowane dla konkretnej rozdzielczości ekranu. W ten sposób można zmniejszyć rozmiar pliku wynikowego nawet o 65 procent.
Jest Android Studio w wersji 3.2

Bardzo istotną nowością, zarówno dla programistów aplikacji na Androida, jak i dla użytkowników, jest tzw. Energy Profiler. Jak sama nazwa wskazuje, narzędzie pozwala ocenić zużycie energii przez aplikację. Dzięki temu twórca będzie mógł poprawić kod na tyle, aby program nie sprawiał użytkownikowi kłopotów. Takie działanie przełoży się również na popularność aplikacji, biorąc pod uwagę jak ważna jest efektywność pracy na baterii. Dobrze zoptymalizowane aplikacje mają większe szanse na rynkowe powodzenie.

Za sprawą Android Studio programiści nie muszą już przygotowywać kilku plików APK dla różnych urządzeń (graf. Google)

Wśród 20 dodanych funkcji Android Studio 3.2 warto wymienić także integrację ze sztuczną inteligencją Google’a. Narzędzie Slice Provider pozwala korzystać z sugestii Google Search i asystenta głosowego bezpośrednio w tworzonych aplikacjach. Google zaktualizowało wygląd pól tekstowych, przycisków i innych elementów interfejsu tak, aby odpowiadały nowej wersji Material Design. | CHIP