Mobilny Turing już niedługo

Jak donosi serwis WCCFTech, nowe karty graficzne dla laptopów powinniśmy zobaczyć już niedługo. Nie pada jednak żaden konkretny termin. Serwis powołuje się tu na anonimowe źródło wewnątrz jednej z firm współpracujących z NVIDIĄ, a także na wpis, który pojawił się na GitHubie. W tym ostatnim pojawiają się m.in. nazwy układów NVIDII wraz z ich wewnętrznymi numerami ID. Są to: Turing TU102: 1e02, 1e04, 1e07, Turing TU102GL: 1e30, 1e3c, 1e3d, Turing TU104: 1e82, 1e87, Turing TU104M: 1eab, Turing TU106: 1f07. Zauważyliście charakterystyczną literkę “M” na końcu nazwy jednego z układów? Do generacji Maxwell włącznie w ten sposób “zieloni” oznaczali swoje układy mobilne.
Mobilny Turing już niedługo

RTX 2080 jest na horyzoncie, pytanie tylko kiedy pojawią się laptopy z tym GPU (fot. Wccftech)

Głos zabrało także wspomniane już anonimowe źródło:

Włożymy 2080-Max Q do obecnych 15 i 17 calowych modeli z pomocą NVIDII. Nie mamy jeszcze pewności czy ukaże się 2070. Nie sądzę by masa komputerów miała znacząco wzrosnąć z powodu nowych kart. Nasza identyfikacja serii i stylistyka komputerów pozostaną takie jak dotychczas.

W takim monstrum jak MSI GT83 Titan producent raczej nie będzie musiał zmieniać chłodzenia na potrzeby nowego GPU (fot. MSI)

Ze względu na to, że topowy układ graficzny NVIDII nie wymaga znaczących modyfikacji istniejących konstrukcji bardzo możliwe, że znajdzie się w laptopach już niedługo. Najważniejsza jednak pozostaje wątpliwość anonimowego źródła serwisu co do przyszłości kart RTX 2070 w laptopach. Skoro wersje desktopowe nie pojawią się do grudnia, to czy możemy liczyć na ich szybsze pojawienie się w laptopach? Wątpliwe. RTX 2070 w mobilnej wersji to raczej układ na 2019 rok. NVIDIA i partnerzy zapewne pokażą go dopiero podczas Consumer Electronics Show w Las Vegas na początku przyszłego roku. | CHIP