Motorola P30 Note – cicha premiera w Chinach

Należący do Lenovo dział telefonów Motoroli w zeszłym roku miał okazję pokazać swoją Moto X4 podczas IFY. Dlatego dość naturalnym było oczekiwanie, że podczas targów w tym roku także zobaczymy jakąś nowość spod znaku Motoroli. Nic takiego się jednak nie stało. Tym bardziej dziwne, że firma przedstawiła teraz nowy model, ale w Chinach. Motorola P30 Note to dość ciekawy telefon, chociaż będzie miał wielu konkurentów.
Motorola P30 Note – cicha premiera w Chinach

Stylistycznie nowa Motorola wpisuje się dobrze w aktualne trendy (fot. Motorola)

Patrząc na specyfikację nowego smartfonu, widać do jakiego segmentu rynku będzie przynależał. Jego serce stanowi Qualcomm Snapdragon 636, a więc ośmiordzeniowy SoC z układem graficznym Adreno 509. Do wyboru będziemy mieli wersje z 4 lub 6 GB pamięci RAM, podczas gdy pamięć na dane w obu wariantach to 64 GB. Można ją będzie rozszerzyć za pomocą karty microSD o pojemności 128 GB.

Podwójny aparat w Motoroli P30 Note ma być, według producenta, istotnym atutem tego telefonu (fot. Motorola)

Jednocześnie P30 Note może pochwalić się dużym ekranem o przekątnej 6,2″ i rozdzielczości 2246 x 1080 pikseli. Telefon ma dość wąskie ramki okalające ekran oraz oczywiście notcha. Duży wyświetlacz zwykle oznacza też duży pobór prądu. Motorola postanowiła rozwiązać ten problem w najbardziej oczywisty sposób: montując naprawdę pojemną baterię. Ta ma 5000 mAh i obsługuje szybkie ładowanie.

Motorola P30 Note została wyposażona z przodu w aparat 12-megapikselowy o przysłonie f/2.0. Główna kamera jest oczywiście podwójna (16 + 5 Mpix) z obiektywami – odpowiednio – f/1.8 i f/2.2. Cena nowego telefonu na chińskim rynku wynosi 1999 lub 2299 juanów, w zależności od wersji, co przekłada się na około 1085 i 1250 zł. | CHIP