Napisał program, sprzedał program i kupił dom

O tym, że wszelkiego rodzaju informatycy zarabiają nieźle, powszechnie wiadomo. Współzałożyciel firmy programistycznej Atlassian, Mice Cannon-Brookes dowiódł, że nie tylko nieźle, ale nawet bardzo dobrze. Finansowy sukces aplikacji produkowanych przez Attlasian pozwolił mu na zakup, położonej niedaleko Sydney, posiadłości Fairwater.
Napisał program, sprzedał program i kupił dom

Atlassian założony został w 2001 r. przez Mike’a Cannon-Brookesa i Scotta Farquhara. Już 10 lat później Atlassian osiągnął przychód na poziomie 100 milionów dolarów, mimo że w firmie nie było formalnego zespołu sprzedającego jej produkty. Obecnie ma ona 9 biur w 6 krajach i zatrudnia 2,5 tys. pracowników.

Australijska firma Atlassian znana jest przede wszystkim z dwóch aplikacji: Jira oraz Trello. Ta pierwsza używana jest przede wszystkim przez programistów. Jira to bowiem narzędzie do zarządzania projektami i śledzenia problemów dla zespołów korzystających z metodyk zwinnych. Trello z kolei nie jest wprawdzie autorstwa Atlassian, ale obecnie również znajduje się w portfolio firmy. Trello jest popularną aplikacją (korzysta z niego także nasza redakcja) do wspólnej pracy nad projektami. Jej zaletą jest niezwykle prosty interfejs graficzny.

Według portalu Domain, zajmującego się rynkiem nieruchomości kwota, jaką współzałożyciel Atlassiana zapłacił za dom, czyli 72 mln. dol. amerykańskich (100 mln dol. australijskich) czyni tę nieruchomość najdroższą posiadłością kiedykolwiek sprzedaną w Australii.