Xiaomi Redmi Note 6

NEWS: 6,26” ekran plus 4 aparaty w Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Xiaomi Redmi Note 6 Pro nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, ale w Indiach pojawił się przeciek ze zdjęciami i specyfikacją urządzenia. Uwagę zwraca przede wszystkim duży wyświetlacz o proporcjach 19:9 i optyka - 20 + 2 MP oraz 12 + 5 MP. Kamera o wyższej rozdzielczości będzie z przodu.

Ktoś zdołał sfotografować pudełko Xiaomi Redmi Note 6 Pro i stąd poznajemy szczegóły techniczne. Średniopółkowy telefon ma mieć ekran 6,26″ z wycięciem (tzw. notchem). Oprócz tego napisy (na prawdopodobnie ekranowej folii) zapowiadają 4 aparaty i pojemną baterię.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro najpierw trafi do Indii (fot. GSMArena)

Wyświetlacz wykonano w proporcjach 19:9. Ma rozdzielczość Full HD+ (2280 x 1080 pikseli). Główny aparat to podwójna konstrukcja 12 + 5 MPix z pikselami wielkości 1,4 μm i autofokusem. Wygląda bardzo podobnie do aparatu z modelu Mi 8 SE. Miłośnicy selfie dostaną jeszcze podwójny aparat 20 + 2 MPix. Drugi sensor umożliwi robienie zdjęć z efektem bokeh.

Pudełka to całkiem niezłe źródło przecieków, chociaż czasem zawierają błędy, więc należy traktować je z dystansem (fot. GSMArena)

Na pudełku nie widzimy informacji, jaki procesor otrzyma nowy model, ale wcześniej nieoficjalne doniesienia mówiły o Snapdragonie 660. Poprzednik, czyli Redmi Note 5 Pro dysponuje Snapdragonem 636. Jeśli chodzi o pamięć, mamy konfigurację z 4 GB RAM-u i 64 GB przestrzeni na dane, chociaż należy oczekiwać także wersji: 3 GB RAM-u + 32 GB pamięci wewnętrznej oraz 6 GB RAM-u + 64 GB pamięci wewnętrznej. Jedyną różnicę w porównaniu z RN5 Pro dostrzegamy zatem w tej ostatniej kombinacji pod względem RAM-u.

Znaczną zaletą Xiaomi Redmi Note 6 Pro będzie bateria o pojemności 4000 mAh, co jest dość dużą wartością, nie tylko w średnim segmencie. Jednak jest to podobne (lub takie samo) ogniwo co w Redmi Note 4 Pro i Redmi Note 5 Pro. Niestety nie wiemy, jaki rodzaj gniazda USB pojawi się w nowym telefonie. To dość ważne, bo Xiaomi trzyma się uparcie micro USB, nie tylko w serii Redmi Note, ale też np. w modelach Mi A2 Lite czy Redmi 6. A, jak wiadomo, wielu producentów, przestawia się na nowocześniejsze i wygodniejsze USB-C. | CHIP

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.