Tablet z Raspberry Pi konkuruje z iPadami na amerykańskim rynku edukacyjnym

Komputer Kano został stworzony z myślą o tym, aby uczyć programować od najmłodszych lat. Według twórców urządzenia, dotykowy ekran jest bardziej intuicyjny dla młodszego pokolenia niż klawiatura. Urządzenie to odpowiedź na iPady wykorzystywane w amerykańskich szkołach. Kano już wcześniej produkowało komputery edukacyjne, jednak bez ekranów dotykowych, przez co firma przegrywała na amerykańskim rynku edukacyjnym z Apple.
Tablet z Raspberry Pi konkuruje z iPadami na amerykańskim rynku edukacyjnym

Computer Kit Touch, bo tak nazywa się to urządzenie, sprzedawane jest w cenie 280 dolarów (około 1000 złotych), a więc w porównywalnej cenie do iPadów przeznaczonych dla amerykańskich szkół. Firma Kano liczy, że obecność fizycznej klawiatury pozwoli przekonać szkoły i rodziców, że ich zestaw jest bardziej wszechstronny od iPadów zamawianych przez amerykańskie placówki oświatowe. Cena oczywiście nie jest mała w porównaniu z najtańszą wersją Raspberry Pi, który kosztuje nieco ponad 100 złotych. Jednak dla rodziców i uczniów liczy się również możliwość wykorzystania tabletu w codziennych zadaniach i w celach rozrywkowych.

Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób amerykańskie szkoły podchodzą do edukacji wczesnoszkolnej. Urządzenia tego typu są potrzebne do zachęcenia młodzieży, aby zaczęła jak najwcześniej programować. Dzięki temu gospodarka może w przyszłości zyskać nowych inżynierów. O ile jednak Raspberry Pi wydaje się sensownym i uniwersalnym rozwiązaniem, to iPady raczej nie nauczą dzieci programować. W kwietniu pisaliśmy też o zestawach Google dla szkół w skład których wchodzi Raspberry Pi, zestaw czujników i oprogramowanie, dzięki którym można tworzyć modele sieci neuronowych rozpoznające twarze i słowa. | CHIP