Xiaomi Mi 8 Youth – kolejna odsłona Mi 8

Xiaomi wypuści wkrótce kolejny model z rodziny Mi 8. Tym razem, po “głównym” przedstawicielu serii (Mi 8) i jego tańszym kuzynie (Mi 8 SE) pojawić się ma model o większym ekranie. Jego prawdopodobna nazwa to Mi 8 Youth, chociaż czy ostatecznie taka, tego jeszcze nie wiadomo, jest po prostu wynikiem tłumaczenia z chińskich przecieków. Część źródeł podaje, że będzie to Mi 8X.
Xiaomi Mi 8 Youth – kolejna odsłona Mi 8

[banner slot=”text”]

Wiadomo już, że nowy smartfon ma mieć ekran o przekątnej 6,26″ o rozdzielczości 2280 x 1080, co oznacza proporcję 19:9, coraz częściej spotykaną wśród nowych telefonów. Sercem urządzenia będzie SoC Qualcomm Snapdragon 710, czyli ośmiordzeniowy układ znany chociażby z Mi8 SE. Jest to procesor o tyle ciekawy, że posiada wsparcie dla obliczeń związanych z obsługą SI. Ma on mieć do dyspozycji 6 GB pamięci RAM, a na dane przeznaczono 64 GB pamięci.

Xiaomi Mi8 SE został przyjęty ciepło przez użytkowników. Xiaomi poszło więc dalej, rozwijając kolejny model z rodziny Mi8 (fot. Xiaomi)

Mi 8 Youth (lub Mi 8X) będzie miał aparat główny składający się z dwóch modułów: 12 MPix + 2 MPix (lub 5 MPix, w zależności od źródła). Z przdou natomiast znajdzie się pojedyczny aparat o rozdzielczości aż 24 MPix. To wyjaśnia nazwę urządzenia, jako że do aparaty przednie są ważne szczególnie dla osób młodych, które nie wyobrażają sobie życia bez selfie. Bateria w nowym smartfonie Xiaomi będzie miała 3350 mAh pojemności i ma obsługiwać QuickCharge 3.0. Smarfton pojawił się w kilku przeciekach, w tym w bazie TENAA (jako M1808D2TE). Cena i data premiery pozostają na tę chwilę nieznane | CHIP