Apple Watch 4 nie radzi sobie ze zmianą czasu

Jak każdy sprytny zegarek czy telefon Apple Watch series 4  podczas zmiany czasu również przestawia godzinę. Jednak najmłodsze dziecko Apple’a ma z tym kłopot, o czym przekonali się posiadacze tych zegarków mieszkający w Australii. U niektórych z nich próba zmiany czasu spowodowała wielokrotny restart aż do wyczerpania baterii.
Trochę przeciążony: Wstępnie zainstalowany Watchface w systemie WatchOS 5.

Trochę przeciążony: Wstępnie zainstalowany Watchface w systemie WatchOS 5.

Problem jest związany z funkcją Infograph Modular, która na osi dnia wyświetla dane o aktywności fizycznej. Podczas zmiany na czas letni, wskazówki zegarków trzeba przestawić o godzinę do przodu. Apple Watch też to zrobił, ale wówczas na osi czasu widocznej na tarczy Infograph Modular pojawiła się luka. I te zegarki, które wyświetlały Infograph Modular zaczęły się restartować. Po każdym restarcie Apple Watch wyświetla ostatnią aktywną tarczę, czyli Infograph Modular, co prowadziło do kolejnego restartu. I tak do skutku, czyli do wyczerpania baterii. Rozwiązanie było proste – zmienić ustawienia zegarka za pomocą iPhone’a albo… odczekać do następnego dnia, gdy oś czasu już nie była dziurawa.

[banner slot=”text”]

W Polsce zmiana czasu nastąpi w nocy z 27 na 28 października. Jeśli więc jesteście posiadaczami najnowszego smartzegarka marki Apple (tu znajdziecie ofertę na kolejne edycje), pamiętajcie, by tego dnia zmienić tarczę na wyświetlaczu.