Apple Watch 4 nie radzi sobie ze zmianą czasu

Jak każdy sprytny zegarek czy telefon Apple Watch series 4  podczas zmiany czasu również przestawia godzinę. Jednak najmłodsze dziecko Apple’a ma z tym kłopot, o czym przekonali się posiadacze tych zegarków mieszkający w Australii. U niektórych z nich próba zmiany czasu spowodowała wielokrotny restart aż do wyczerpania baterii.

Problem jest związany z funkcją Infograph Modular, która na osi dnia wyświetla dane o aktywności fizycznej. Podczas zmiany na czas letni, wskazówki zegarków trzeba przestawić o godzinę do przodu. Apple Watch też to zrobił, ale wówczas na osi czasu widocznej na tarczy Infograph Modular pojawiła się luka. I te zegarki, które wyświetlały Infograph Modular zaczęły się restartować. Po każdym restarcie Apple Watch wyświetla ostatnią aktywną tarczę, czyli Infograph Modular, co prowadziło do kolejnego restartu. I tak do skutku, czyli do wyczerpania baterii. Rozwiązanie było proste – zmienić ustawienia zegarka za pomocą iPhone’a albo… odczekać do następnego dnia, gdy oś czasu już nie była dziurawa.

Reklama

W Polsce zmiana czasu nastąpi w nocy z 27 na 28 października. Jeśli więc jesteście posiadaczami najnowszego smartzegarka marki Apple (tu znajdziecie ofertę na kolejne edycje), pamiętajcie, by tego dnia zmienić tarczę na wyświetlaczu.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.