Chińska wersja Surface’a?

Chuwi Lapbook to tablet 2w1, który mówiąc wprost wygląda niczym klon Microsoft Surface’a (oryginały znajdziecie tutaj). Chuwi Lapbook Pro to tablet z 14-calowym wyświetlaczem Full HD, procesorem Intel Gemini Lake i odłączaną klawiaturą, podejrzanie przypominającą tę znaną z urządzenia Microsoftu. W środku urządzenia znajdują się jednak zdecydowanie inne, przede wszystkim tańsze, podzespoły.
Chińska wersja Surface’a?

[banner slot=”text”]

Mimo skromnej specyfikacji producent wycenił urządzenie na… 999 dolarów, czyli około 3700 złotych, co wygląda raczej na błąd. Wydaje się bowiem mało prawdopodobne, by producent rzeczywiście uważał, że laptop jest tyle wart.

Cena wydaje się zdecydowanie za wysoka.

Tablet korzysta z czterordzeniowego procesora Intel Celeron N4100, 4 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci na dane. Urządzenie ma dość duży, 14-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i metalową obudowę. Według specyfikacji podanych w AliExpress, tablet ma grubość 0,4 do 0,7 cala i waży około 3,3 funta (ok. 1,5 kg).

[banner slot=”text”]

Z danych umieszczonych na stronie wynika również, że Lapbook Pro wyposażony jest w gniazdo Ethernet, port mini HDMI 2.0, port USB typu C i pojedynczy port USB 3.0 typu A, ale zdjęcie produktu przedstawia tablet z dwoma portami USB-A. Na razie więc należy i na cenę i na specyfikację patrzeć z przymrużeniem oka. Jeśli jednak cena zostanie zostanie ustawiona na właściwym poziomie (powiedzmy ok. 300 dol.) urządzenie może być interesującym wyborem. | CHIP