Garmin Instinct: tani outdoorowy smartwatch

Garmin to chyba najbardziej popularny producent odbiorników GPS i zegarków treningowych na świecie. Instinct jest nowym produktem w portfolio firmy, który wpasowuje się gdzieś pomiędzy outdoorową serię Fenix, sportowe Forerunnery a serię zagarków taktycznych Tacix (tu znajdziecie ceny smartwatchy tej firmy).
Garmin Instinct: tani outdoorowy smartwatch

Instinct wygląda jak wyzwanie postawione przez Garmina innemu producentowi wytrzymałych zegarków – firmie Casio. Urządzenie wykonano z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym i spełnia amerykańską wojskową normą MIL-STD-810G. Oznacza to odporność na temperaturę, wstrząsy i wodoszczelność do 100 metrów.

[banner slot=”text”]

To co najważniejsze u Garmina, czyli funkcje nawigacyjne realizowane są przez odbiornik, działający w trzech globalnych sieciach pozycjonowania: GPS, GLONASS i Galileo. Orientację w terenie i utrzymywanie kierunku ułatwia wbudowany 3-osiowy kompas i wysokościomierz barometryczny.

https://youtu.be/QkF0GoHwDss

Smartwatch wyposażony jest w czujnik pomiaru tętna o nazwie Elevate, umieszczony na nadgarstku, który znajdziemy również w bardziej zaawansowanych zegarkach. Ciągłe monitorowanie tętna i liczby kroków przebytych podczas dnia daje wgląd w codzienną aktywność użytkownika. Wbudowane profile najpopularniejszych aktywności (bieganie, rower, pływanie, siłownia itp.) automatycznie konfigurują wygląd tarczy zegarka pod wybrany rodzaj treningu.

Wszystkie informacje wyświetlane są na czarno-białym, czytelnym na słońcu, wyświetlaczu. Poszczególne pola ekranu można dowolnie skonfigurować i wyświetlać na nich najważniejsze dla użytkownika informacje. Instinct nie ma wbudowanych map, ale dzięki funkcji TracBack można wrócić tą samą trasą do punktu początkowego.

Zegarek po połączeniu z telefonem wyświetla powiadomienia i pozwala sterować multimediami. Czas pracy baterii to 14 dni w trybie zegarka. Przy włączonym GPS-ie ta wartość spada do 16 lub 40 godzin w trybie oszczędzania baterii UltraTrac. Cena urządzenia to ok. 1300 zł.

Najlepsze zegarki typu smartwatch znajdziecie w naszym rankingu. | CHIP