Ghostbusters World

Gra na Halloween – Ghostbusters World

Tuż przed Halloween na telefony trafia gra "Ghostbusters World". Tytuł, podobnie jak "Pokemon Go", wykorzystuje do zabawy rozszerzoną rzeczywistość. Tyle że zamiast do pokeballi, duchy łapiemy w pułapki.

Studio FourThirtyThree przeniosło duchy znane z filmowej i komiksowej serii „Ghostbusters” na smartfony. Gra „Ghostbusters World” wykorzystuje dobry wzór jakim była (jest?) mechanika z „Pokemon Go”. Zadaniem gracza jest zastawianie pułapek, a następnie wabienie do nich duszków.

„Ghostbusters World”, tak jak „Pokemon Go”, korzysta, ale nie musi, z map Google’a i rozszerzonej rzeczywistości (graf. FourThirtyThree)

Wszystko dzieje się tuż obok nas. Pułapki rzucamy na trawę w parku, na ulicę czy podłogę w pokoju. Tak samo jak to miało miejsce w „Pokemon Go”. Jednak sam proces łapania ducha jest bardziej wymagający i lepiej dopracowany. To nie jest już grzeczna zabawa a polowanie, w którym można zostać pokonanym. Pod tym względem rozgrywka przypomina grę typu FPP, gdzie trzeba zmieniać broń i kontrolować stan amunicji. Najpierw jednak musimy wybrać swój arsenał i zbudować pułapki.

Osoby, które miały okazję dłużej pograć w „Ghostbusters World” twierdzą, że w nie da się tego robić, np. siedząc w samochodzie albo tramwaju. Rozrywkę urozmaicają wyzwania i dzienne oraz tygodniowe misje. Nowością jest tryb Story Mode. Tutaj nie korzystamy już z trybu AR, a zabawa wygląda jak prosta gra RPG. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.