Inteligentny głośnik Huawei

Nie jest to pierwszy głośnik inteligentny chińskiego producenta. Huawei pokazało inny model podczas tegorocznych targów IFA. AI Cube jest jednak bardziej podobny do Google Home (tu sprawdzicie ceny) niż do produktu Apple’a. Tymczasem nowość, czyli AI Speaker, przeznaczona jest na rodzimy rynek i ma zapewne zaspokoić u chińskich konsumentów głód Apple podobnych produktów (tu sprawdzicie cenę modeli Apple). Ten model ten obsługiwany jest przez chińskiego asystenta głosowego o nazwie Xiaoyi.
Inteligentny głośnik Huawei

Ponieważ całość jest mocno obła, to zarówno logo, jaki i fizyczne przyciski zostały umieszczone na górze głośnika. Huawei AI Speaker wykorzystuje technologię Huawei Histen, opracowaną przez producenta muzycznego Rainera Maillara (zdobywcę Grammy). Polega ona na do dostosowania dźwięku do środowiska, w którym się znajduje głośnik. Duńska marka Dynaudio współpracowała z Huawei, aby zaprojektować urządzenie od strony muzycznej. Głośnik ma więc moc 10W i wykorzystuje 2,25-calowy przetwornik. Za rozpoznawanie głosu odpowiada m.in. sześć mikrofonów. Zapewne dlatego głośnik Huawei rozpoznaje domowników po głosie, tak jak robi to Google Home (albo każdy rozgarnięty pies).

Jak wyceniono urządzenie? Bardzo atrakcyjnie. 399 CNY, czyli niecałe 220 złotych. Raczej jednak nie należy oczekiwać, że zobaczymy je w polskich sklepach. | CHIP

Więcej:Huawei