iPhone Xs i Xs Max mają problemy z ładowaniem

Informacja przedostała się do mediów krótko po tym, jak popularny youtuber z kanału Unbox Therapy przyjrzał się bliżej zgłoszeniom nadsyłanym przez użytkowników iPhone’ów Xs i Xs Max. Przeprowadził własny test, z którego wynika, że problem może dotyczyć istotnie dużej grupy klientów. Z ośmiu modeli tylko dwa zadziałały poprawnie. Poniżej można zobaczyć jego analizę.
iphone xs
iphone xs

W najbardziej łagodnej wersji nowe flagowce nie ładują się wtedy, gdy ich ekran jest wygaszony. Wystarczy jednak je wybudzić, by proces odzyskiwania energii się rozpoczął. W poważniejszej wersji tego problemu po wybudzeniu się smartfonu, urządzenie się dalej nie ładuje. Z komentarzy na forum pomocy Apple’a wynika, że czasami pomaga wyciągnięcie i ponowne wpięcie wtyczki lub jej obrócenie. Ale są też i tacy użytkownicy, którym iPhone Xs zawiesił się w momencie ładowania. Sprawie nadano nawet hasztag #ChargerGate.

[banner slot=”text”]

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest prawdopodobnie nowa funkcja zabezpieczenia portu Lightning, która sprawia, że urządzenie nie rozpoznaje poprawnie ładowarki. Jak na razie Apple nie ustosunkowało się do tych doniesień więc nie wiadomo kiedy problem zostanie naprawiony. Nie jest to pierwsza afera związana z flagowcami Apple’a. Tuż po ich premierze klienci zaczęli narzekać na znacznie gorszą prędkość internetu w sieci LTE i WiFi w paśmie 5 Ghz w porównaniu do starszych modeli. Do tej pory tego problemu nie rozwiązano. | CHIP