iPhone XS MAX pracuje 2,5 godziny krócej na baterii niż Galaxy Note 9

Zaprogramowane robotyczne ramię wykonywało przez kilka godzin te same czynności na obu urządzeniach. Maszyna wykonywała połączenia, wysyłała SMS-y, a także korzystała z tych samych aplikacji. iPhone XS Max dobrze się zachowywał tylko w przypadku wykonywania i sprawdzania połączeń telefonicznych. Okazuje się, że Samsung zdecydowanie lepiej sobie radzi z aplikacjami wykorzystującymi transfer danych. Bateria Galaxy Note 9 wytrzymała 2,5 godziny dłużej niż iPhone’a XS Max, co możecie zobaczyć na nagraniu poniżej.
iPhone XS MAX pracuje 2,5 godziny krócej na baterii niż Galaxy Note 9

Galaxy Note 9 ma baterię o pojemności 4000 mAh. Jest ona co prawda o 20 procent bardziej pojemna od tej zamontowanej w iPhone’ie XS MAX (3170 mAh). Jednak koreański smartfon ma nieco większy ekran i Snapdragon 845 wyprodukowany w mniej energooszczędnej technologii niż A12. Mimo to flagowcowi Samsunga zostało 37 procent baterii, kiedy iPhone XS MAX wyłączył się.

Nie jest wykluczone, że za tak słaby wynik flagowca Apple odpowiadają modemy, które od samego początku sprawiały problemy użytkownikom nowych iPhone’ów. Sugerują to lepsze wyniki przy wyłączonym transferze danych. Wcześniej informowaliśmy też o problemach z ładowaniem najnowszych iPhone’ów. Apple jednak naprawiła ten problem w wersji beta 12.1 iOS-a. | CHIP