Kolejna edycja PGA już w ten weekend

Największe w Polsce targi gier komputerowych odbędą się 12-14 października w Poznaniu. Tegoroczna edycja zapowiada się bardzo ciekawie - gracze będą mogli przetestować 130 nowych gier niezależnych, uczestniczyć w giermaszu, doświadczyć wirtualnej rzeczywistości na strefie PlayStation, zobaczyć turnieje gier i spotkać się z youtuberami. Nie zabraknie także stoiska CHIP-a, gdzie odbędą się prezentacje monitorów dla graczy, konkursy z nagrodami i inne atrakcje.

W poprzednich edycjach PGA trochę brakowało premierowych tytułów. Tym razem będzie lepiej. Na stoiskach poszczególnych wystawców zagracie w gorące nowości w m.in. „The Division 2”, „Just Dance 2019”, „Forza Horizon 4”, „Assassin’s Creed: Odyssey”, „Shadow of the Tomb Raider”, „FIFA 19”, „World War 3”, „Call of Duty: Black OPS IV”, „Astro Bot”, „Blood & Truth”. Po raz pierwszy polski oddział PlayStation przygotuje specjalną strefę VR, gdzie będzie można wypróbować najnowsze gry z tej dziedziny. Pojawi się także strefa dla członków PlayStation Plus z konkursami dla subskrybentów. Nie zabraknie także dużej hali poświęconej grom niezależnym, gdzie będzie można przetestować gry i porozmawiać z developerami.

pga 2018
Strefa VR na PGA 2018 (fot. PlayStation)

W trakcie PGA odbędzie się także Zjazd Twórców Gier, czyli spotkanie branżowe poświęcone wykładom, prelekcjom i panelom dyskusyjnym skupionym wokół tematyki tworzenia gier. LG, Hiro, Asus, SteelSeries, Roccat, Corsair, Samsung, Trust, Razer, Logitech i Genesis zaprezentują z kolei najnowsze sprzęty gamingowe. Gotówkę będzie można wydać w trakcie giermaszu organizowanego przez CDP.pl (500 przecenionych tytułów gier elektronicznych i 150 tytułów gier planszowych), a także na stoiska Media Markt, Komputronika i Alsenu.

Nie zabraknie atrakcji dla miłośników e-sportu. Odbędą się finały mistrzostw Polski ESL i PRO European Championship w „CS:GO”, „League of Legends” i „Hearthstone”. Pula nagród to aż 300 tys. zł. W zamkniętej strefie Stars4Fans (wejście wymaga zakupu dodatkowego biletu) goście będą mogli spotkać się z YouTuberami (blowek, stuu, lord kruszwil). Jak co roku odbędzie się także konkurs cosplay, na którym spodziewamy się zobaczyć wielu profesjonalnych cosplayerów. 13 października przyznane zostaną także nagrody dla najlepszych gier wideo powstałych w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Nauczymy Was jeździć na hoverboardzie

Na PGA znajdziecie również część redakcji CHIP-a. Na naszym stoisku będziecie mieli możliwość pojeżdżenia na hoverboardach, wzięcia udziału w turnieju Xperia Mobile Arena w grze „Asphalt 9”, przetestowania kart muzycznych Creative Sound Blaster. Podpowiemy Wam także jak wybrać najlepszy monitor dla gracza. Obejrzycie również najciekawsze obudowy Chieftec oraz nasze koszulki IT z kolekcji jesiennej. Serdecznie zapraszamy!

Ceny biletów w przedsprzedaży (do 11.10.2018)

  • PGA VIP Day (12 października) – 120 zł/os
  • Bilet normalny jednorazowy na sobotę – 33 zł/os
  • Bilet normalny jednorazowy na sobotę + Stars4Fans – 59 zł/os
  • Bilet normalny jednorazowy na sobotę + parking – 80 zł/os
  • Bilet 2-dniowy (SOBOTA + NIEDZIELA) + Stars4Fans – 89 zł/os
  • Bilet 2-dniowy VIP (SOBOTA + NIEDZIELA) + Stars4Fans  – 450zł/os (pakiet na start-gadżety PGA, wejście na     backstage, spotkana z yt/twich)
  • Bilet normalny jednorazowy na niedzielę + Stars4Fans – 52 zł/os
  • Bilet normalny jednorazowy na niedzielę – 27zł/os

Więcej informacji o wydarzeniu dostępne jest na oficjalnej stronie PGA.

| CHIP