LG V40 ThinQ z 5 aparatami

Na tylnej obudowie urządzenia zamontowano aparat fotograficzny z trzema obiektywami ułożonymi w poziomie. Każda z soczewek spełnia inną rolę pozwalając użytkownikowi telefonu kadrować zdjęcie bez zmiany pozycji względem fotografowanego obiektu. 16-megapikselowy, szerokokątny obiektyw o szerokości 107 stopni obejmuje szerszy kadr, natomiast teleobiektyw (12 megapikseli) pozwala na dwukrotny zoom optyczny. Istnieje oczywiście możliwość zrobienia jednoczesnego zdjęcia za pomocą wszystkich aparatów, a także wykonania na ich podstawie krótkiego pliku wideo za pomocą funkcji Triple Shot.
LG V40 ThinQ z 5 aparatami

LG V40 ThinQ ma 3 obiektywy o różnej charakterystyce umieszczone na tylnej obudowie (fot. LG)

Z przodu telefon ma szerokokątny obiektyw o matrycy 5 megapikseli, a także standardowy, 8-megapikselowy aparat. Za ich pomocą wykonamy popularny w ostatnim czasie efekt rozmycia tła (tzw. bokeh), którego intensywność dostosujemy za pomocą suwaka na ekranie. Duże znaczenie ma również sztuczna inteligencja, która w inteligentny sposób wykadruje zdjęcie, a nawet zasugeruje alternatywne ujęcie, balans bieli i ustawienia barw w zależności od oświetlenia.

LG V40 ThinQ kosztuje w Europie 900 euro (ok. 3900 złotych) i będzie dostępny w czterech kolorach: czarnym, platynowoszarym, niebieskim i karminowym. Smartfon ma zainstalowany system operacyjny Android 8.1 Oreo. Nie poznaliśmy jeszcze polskiej ceny ani daty premiery w naszym kraju. | CHIP

Więcej:LGsmartfony